Power TV HD, Adventure HD i Top Kids HD trafią na czeski rynek

dodano: 2018-04-12 16:23
autor: Anita Kaźmierska | źródło: MWE

MWE Networks Michał Winnicki W kwietniu br. działalność rozpoczęła czeska filia Michał Winnicki Entertainment pod nazwą MWE Networks International s.r.o. z siedzibą w Pradze. Jej zadaniem jest uruchomienie w Czechach oraz na Słowacji lokalnych wersji kanałów Power TV, Adventure HD oraz Top Kids. Jak informuje nadawca, kanały będą dostępne na tych rynkach prawdopodobnie już w tym kwartale, a debiut obejmie platformy satelitarne, sieci kablowe oraz telewizję naziemną DVB-T.

Adventure HD


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Firma Michał Winnicki Entertainment, szczeciński producent programów telewizyjnych oraz nadawca ogólnopolskich kanałów tematycznych, otworzyła oddział w Czechach. 10 kwietnia br. działalność rozpoczęła filia pod nazwą MWE Networks International s.r.o. z siedzibą w Pradze. Zadaniem nowo powołanego podmiotu jest nadawanie oraz dystrybucja kanałów telewizyjnych należących do portfolio MWE, a w szczególności stacji Power TV HD, Adventure HD oraz Top Kids HD. Kanały te już wkrótce mają zadebiutować w Czechach oraz na Słowacji. Jak informuje nadawca, finalizowane są obecnie lokalne procedury koncesyjne.

Kanały MWE Networks International s.r.o. mają być dostępne nie tylko w wiodących platformach satelitarnych i w sieciach kablowych, ale także po raz pierwszy w historii w ramach naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T. Kanały mają być w pełni zlokalizowane, a ich ramówki dostosowane do oczekiwań czeskich i słowackich widzów. Pojawią się również lokalne produkcje, zapewnia nadawca. MWE Networks International s.r.o. korzysta w pełni z doświadczenia, biblioteki programowej oraz infrastruktury technicznej polskiej centrali MWE. Obecnie budowane jest nowe centrum nadawcze MWE Networks w Pradze wykorzystujące najnowsze technologie transmisji kanałów w jakości HD oraz 4K UHD, czytamy w komunikacie nadawcy.

Prezesem filii został Michał Winnicki, który z całym zespołem MWE od wielu miesięcy pracuje nad zagranicznymi debiutami. - Dla czeskiego oddziału pracują już także lokalni eksperci medialni, prawni oraz marketingowi, dzięki którym debiut na nowych rynkach będzie bardzo zauważalny - informuje nadawca.

Czechy i Słowacja nie są jedynymi krajami, w których jeszcze w tym roku zagraniczną działalność telewizyjną rozpocząć ma MWE. - Wkrótce ogłoszone zostaną kolejne państwa, gdzie swoją obecność zaznaczą takie marki telewizyjne, jak Power TV i Adventure HD - czytamy w komunikacie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena TechniSat Satman 850 Smiley alu + adapter 40mm

Niemiecka, aluminiowa antena podświetlana firmy TechniSat o nazwie Satman 850...

540 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 203

Odbiornik HD cyfrowy HDTV PVR Ready marki Ferguson wyposażony w...

249 zł Więcej...

Mini PC Android HiMedia Q30

Mini PC na systemie Android 7.0 Nougat z procesorem 4...

399 zł Więcej...