Pierwsze telewizory OLED z HDR10+ od Panasonic

dodano: 2018-01-09 11:25
autor: Jakub Sulisz | źródło: Panasonic

Panasonic Ultra HD 4K telewizor W oparciu o liczne dowody uznania, przyznane telewizorom OLED w 2017 r. za ich niezwykłą jakość obrazu, Panasonic z przyjemnością informuje, że w 2018 r. pojawią się na rynku cztery nowe modele telewizorów OLED należące do dwóch serii. Do 77-calowego modelu EZ1000, który w 2017 r. odniósł spektakularny sukces, dołączą w nowym roku modele FZ950 i FZ800 w wersjach 65- i 55-calowych.

Panasonic


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dzięki połączeniu nowych paneli OLED z najnowszej generacji procesorem HCX Panasonic, opracowanym we współpracy z hollywoodzką firmą, możliwe było wprowadzenie istotnych wewnętrznych modyfikacji. Cztery nowe modele będą pierwszymi telewizorami OLED w 2018 r. ze standardem HDR10+, który wykorzystuje technologię dynamicznych metadanych. Aby zapewnić optymalną jakość dźwięku, modele FZ950 wyposażono w głośniki Blade Speaker — zwodniczo smukły system audio zoptymalizowany przez inżynierów uznanej marki Technics, który gwarantuje mocny i dynamiczny dźwięk. 

Inżynierowie Panasonic przed wysyłką każdego telewizora OLED będą dokładnie sprawdzać, czy dołączone są do niego certyfikaty Ultra HD Premium i THX.

Wyższe referencyjne poziomy czerni
Wszystkie przedstawiane nowe modele telewizorów OLED posiadają filtr Absolute Black Filter, który poprzez absorpcję światła otoczenia w celu eliminowania odbić zapewnia niezwykle dokładne odwzorowanie głębokich czerni. Jest on szczególnie przydatny w jasno oświetlonych pomieszczeniach. 

HDR — ciąg dalszy
Nowe modele telewizorów OLED Panasonic z obsługą standardu HDR10+ będą wykorzystywać technologię dynamicznych metadanych, która pozwala na optymalizację parametrów poszczególnych scen. Inżynierowie Panasonic zamierzają ją dalej rozwijać i w przyszłości stosować również w innych produktach.

HDR10+ to nowa, otwarta, wolna od opłat licencyjnych platforma dynamicznych metadanych do obsługi obrazów HDR (High Dynamic Range), opracowana przez 20th Century Fox, Panasonic i Samsung. Po otwarciu programu licencyjnego dla HDR10+ te trzy korporacje będą stosować technologię HDR10+ we wszystkich nowych filmach produkowanych w formacie Ultra HD, w wybranych telewizorach i odtwarzaczach Ultra HD Blu-ray, a także w innych produktach. Aby uzyskać więcej informacji na temat programu licencyjnego HDR10+, należy skontaktować się
 z działem administracyjnym zarządzającym tym programem, pisząc na adres info@hdr10plus.org.
 

Telewizory OLED Panasonic obsługują również standard HDR10, który występuje w formacie UHD Blu-ray oraz w treściach 4K HDR publikowanych w takich serwisach, jak Netflix, Amazon czy YouTube. Wszystkie nowe modele obsługują ponadto HLG — format HDR kompatybilny z transmisjami telewizyjnymi, którego rozwój przewidywany jest w najbliższej przyszłości. 

Ponadto dodano nową funkcję Dynamic Scene Optimizer, która wykorzystuje sztuczną inteligencję do wyświetlania wykresów dynamicznych metadanych przy jednoczesnym odtwarzaniu treści w formacie HDR10 na najnowszych telewizorach 4K. Kolejna z nowych funkcji, Auto HDR Brightness Enhancer, pozwala użytkownikowi na ręczną lub automatyczną regulację sposobu wyświetlania treści
 w standardzie HDR w jasnych pomieszczeniach, dzięki czemu można zachować ich wszystkie niuanse.

Głośnik Dynamic Blade — dopracowany przez Technics
Aby dźwięk dorównał wyjątkowej jakości obrazom wyświetlanym na modelach FZ950, Panasonic opracował niezwykle elegancki system audio o doskonałych parametrach. Głośnik Dynamic Blade opatrzony logo „Tuned by Technics” (dopracowany przez Technics) został zaprojektowany z wykorzystaniem najwyższej jakości części i wyróżnia się najlepszym w tej klasie dźwiękiem zintegrowanych głośników telewizyjnych. Posiadający co najmniej osiem głośników pojedynczych (cztery większe głośniki niskotonowe, cztery głośniki średniotonowe i dwa głośniki wysokotonowe plus poczwórny pasywny radiator podbijający bas) oraz zwiększony o 40% poziom głośności, głośnik Dynamic Blade został opracowany we współpracy z inżynierami Technics — uznanej marki sprzętu audio należącej do Panasonic — którzy uczestniczyli we wszystkich etapach całego procesu, począwszy od projektowania elementów mechanicznych i obwodów elektrycznych, a skończywszy na dostrajaniu dźwięku. 

Spełniamy oczekiwania graczy w zakresie HDR
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom najbardziej zapalonych graczy, telewizory FZ950 i FZ800 Panasonic umożliwiają wykorzystanie technologii 4K HDR do gier, która cechuje się najkrótszymi w historii czasami reakcji. W specjalnym trybie Game obrazy przetwarzane są wyjątkowo szybko. Są one w efekcie niezwykle szczegółowe, nawet w przypadku gier wykorzystujących technologię 4K i standard HDR, wymagających krótkich czasów reakcji.

Piękne obrazy zasługują na piękną stylistykę
Telewizory OLED Panasonic łączące w sobie klasyczną elegancję z wyrafinowanym stylem zostały zaprojektowane z myślą o spełnieniu najwyższych standardów i z wykorzystaniem wyłącznie najwyższej jakości materiałów. Stylistykę modeli FZ950 oraz FZ800 opracowano zgodnie z estetyką „Art & Interior” Panasonic, której cechą charakterystyczną są ciemne, metalowe elementy wykończeniowe. Brak widocznych połączeń i ukryte systemy audio sprawiają wrażenie, jakby telewizory te delikatnie unosiły się nad stolikami.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii OLED
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nagrywarka UHD Velocap Tbox Deluxe

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

820 zł Więcej...

Odbiornik Opticum HD AX 410

Najtańszy dekoder cyfrowy HDTV marki Opticum do współpracy z kartami...

129 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

239 zł Więcej...