Falcon 9 wyniósł 10 satelitów, 1. stopień wrócił [wideo]

dodano: 2017-10-09 17:59
autor: Jacek Grzeszczak | źródło: SpaceX

Falcon 9 Misja Iridium-3 W poniedziałek 9 października o 14:37 czasu polskiego SpaceX pomyślnie wykonała misję Iridium-3, wynosząc na orbitę 10 satelitów tego systemu. Rakieta wystartowała z kosmodromu Space Launch Complex 4E (SLC-4E) z bazy amerykańskich Sił Powietrznych Vandenberg Air Force Base zlokalizowanej w Kalifornii.

SpaceX


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Misja rakiety Falcon 9 zabrała na orbitę docelową 10 satelitów Iridium NEXT i jest to część serii lotów, łącznie na orbitę trafi 81 satelitów Iridium NEXT, z czego 75 wyniesie SpaceX.

Po oddzieleniu się pierwszego członu rakiety Falcon 9 (ok. 2 minuty i 27 sekund lotu) bezpiecznie wrócił on na Ziemię (po ok. 7 minutach i 23 sekundach lotu), lądując na pływającej platformie „Just Read the Instructions” (nazwę można przetłumaczyć jako „wystarczy przeczytać instrukcje”) zlokalizowanej na Oceanie Spokojnym.Iridium to największy satelitarny system służący do globalnej transmisji danych i komunikacji głosowej. Satelity wynoszone w ramach programu Iridium NEXT to największa techniczna aktualizacja Iridium realizowana do tej pory. Satelity konstruowane we współpracy z Thales Alenia Space będą wynoszone stopniowo do połowy 2018 roku i będą wymieniane przez operatora jeden po drugim.

Nowe satelity Iridium wprowadzają liczne nowe technologie, w tym platformę komunikacyjną Iridium Certus zapewniającą większą przepustowość dla całego ekosystemu usług dla lotnictwa, jednostek pływających, urządzeń Internetu Rzeczy (IoT) oraz usług terenowych i organizacji rządowych. Kolejną nowością będzie Aireon - system zapewniający śledzenie i bieżącą kontrolę tras przelotu samolotów w czasie rzeczywistym dla 100 proc. maszyn wyposażonych w systemy ADS-B.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Opticum HD Sloth Classic

Najnowszy odbiornik cyfrowy HDTV PVR Ready marki Opticum do współpracy...

179 zł Więcej...

Odbiornik GiGaBlue UHD UE

Niedrogi satelitarny odbiornik HD PVR Ready oparty o oprogramowanie na...

999 zł Więcej...

Fransat: CAM + karta

Oryginalny moduł (CAM) CI wraz z kartą Fransat. Zapewnia dostęp...

550 zł Więcej...