25-calowy BenQ z certyfikatem kalibracji kolorów dla projektantów

dodano: 2017-09-27 11:33
autor: Jakub Sulisz | źródło: BenQ

Monitor BenQ PD2500Q BenQ wprowadził na polski rynek kolejny monitor z serii PD (Pro Design) przeznaczonej dla projektantów grafiki, animacji i CAD/CAM – model PD2500Q. Monitor wyposażono w 25 calową matrycę IPS o rozdzielczości QHD (2560x1440) o jasności 350 nitów (cd/m2), kontraście 1000:1 i czasie reakcji 4 ms GtG.

Monitor BenQ PD2500Q


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Raport z indywidualnej fabrycznej kalibracji kolorów
Każdy egzemplarz opuszczający fabrykę jest kalibrowany dla zapewnienie prawidłowej wartości Gamma i Delt-E oraz 100% zgodności z paletą kolorów sRGB i Rec. 709. Wszystkie monitory z serii PD mają również certyfikat Technicolor potwierdzający spełnianie surowych wymagań przemysłu filmowego Hollywood. 

Specjalne tryby dla różnych projektantów
Dla ułatwienia pracy z różnymi programami wspomagającymi projektowanie monitor ma fabrycznie zdefiniowane tryby pracy monitora: CAD/CAM, Animation, Darkroom, sRGB. Użytkownik może zdefiniować własne parametry wyświetlania obrazu i zapisać je do późniejszego, szybkiego wyboru z menu ekranowego (OSD). 
 

Tryb Darkroom zmienia jasność i kontrast wyświetlania tak by ułatwić pracę przy precyzyjnej obróbce zdjęć. Tryb Animation dostosowuje jasność i kontrast wyświetlania tak by uwypuklić szczegóły w ciemnych partiach obrazu. Tryb CAD/CAM poprawia widoczność szczegółów w dokumentacji technicznej tworzonej przez projektantów. 

Dwa ekrany „na styk”
Smukła, 8 mm ramka PD2500Q pozwala na maksymalizację przestrzeni roboczej – ustawienie dwóch monitorów obok siebie „na styk” i połączenie ich łańcuchowo przez DisplayPort, tak aby można było rozszerzyć ekran notebooka na kilku ekranach połączonych ze sobą monitorów. 

B.I. czyli inteligentna kontrola jasność obrazu
Zastosowane rozwiązanie Brightness Intelligence Technology (B.I.) to inteligentne, automatyczne dostosowywanie jasności wyświetlanego obrazu do jasności otaczającego oświetlenia. Jasność obrazu dostosowywana jest także do analizowanej na bieżąco, wyświetlanej treści. Oznacza to, że doskonale widoczne są szczegóły zarówno w najciemniejszych jak i najjaśniejszych partiach nawet szybko zmieniających się obrazów. Funkcja znakomicie poprawia komfort oglądania filmów i innych materiałów wideo. Działanie funkcji można oczywiście wyłączyć. 
 

Low Blue Light i Flicker-Free
W trosce o jak najmniejsze męczenie wzroku w monitorze zastosowano niemigoczące podświetlenie ekranu LED (Flicker-Free) i oraz technologię ocieplenia obrazu (Low Blue Light). Nowe rozwiązanie polega na usunięciu z widma światła podświetlającego ekran szkodliwej dla oczu niebieskiej składowej widma. Rozwiązanie to nie zaburza kolorystyki oglądanego obrazu a znacznie zmniejsza zmęczenie oczu. 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizory i ekrany
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Android Zidoo X8

Mini PC na systemie Android 6.0 Marshmallow z procesorem Realtek...

590 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

95 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD51 Twin S2X

AX 4K HD51 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

890 zł Więcej...