Monitory profesjonalne Sony z obsługą 4K i HDR [IBC 2017]

dodano: 2017-09-19 11:41
autor: Jakub Sulisz | źródło: Sony

SONY monitor profesionalny UHD Podczas targów IBC 2017 firma Sony ogłosiła najnowsze aktualizacje wewnętrznego oprogramowania swoich monitorów profesjonalnych. Aktualizacje te rozszerzają zakres dynamiczny i zakres barw, umożliwiając wykorzystanie tych monitorów w produkcjach 4K i HDR (ang. High Dynamic Range).

SONY monitory profesionalne UHD


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Monitory profesjonalne firmy Sony, stanowiące owoc zdobywanych od dekad doświadczeń w produkcji studyjnej oraz transmisjach na żywo, pomagają profesjonalnym twórcom treści w zwiększeniu efektywności pracy i osiąganiu maksymalnego zwrotu z inwestycji niezależnie od budżetu na produkcję. Aktualizacje ich oprogramowania spełniają zapotrzebowanie branży na sprzęt do użytku w szybko rozwijających się produkcjach kinematograficznych 4K i HDR.

Najnowsze aktualizacje wewnętrznego oprogramowania dotyczą trybu dużej jasności monitora wizyjnego Sony OLED TRIMASTER EL™ 4K PVM-X550, wersji 2.0 monitorów wizyjnych OLED TRIMASTER EL™ Full HD z serii PVM-A (PVM-A250, PVM-A170) oraz monitorów wizyjnych LCD Full HD z serii LMD-A (LMD-A240, LMD-A220, LMD-A170). Dzięki aktualizacjom modele te będą jeszcze lepiej reprodukowały barwy.
 

Tryb dużej jasności w monitorze PVM-X550
Wprowadzony na rynek w 2016 roku monitor PVM-X550 gwarantuje niezawodną reprodukcję i jakość obrazu, dzięki czemu znakomicie sprawdza się w produkcjach filmowych i transmisjach 4K na żywo. Najnowsza wersja wewnętrznego oprogramowania pozwoli na wybór nowego trybu dużej jasności, rozszerzającego zakres dynamiczny w celu bardziej realistycznej reprodukcji barw. Szczytowa luminancja HDR zmierzona w tym nowym trybie, zoptymalizowanym do korekcji kolorystyki obrazów 4K, jest o ponad 80% większa niż w obecnych monitorach PVM-X550.

Warto podkreślić, że nad dokładnością jasności i nasycenia czuwa wbudowany procesor sygnału, zaprojektowany specjalnie do matryc OLED i stosowany w serii BVM oraz monitorze PVM-X550. Zapewnia on 12-bitowy sygnał wyjściowy i znakomitą reprodukcji czerni. Trybu dużej jasności można również używać w widoku poczwórnym. Pozwala to na personalizację ustawień poszczególnych funkcji EOTF (Electro-Optical Transfer Function) i uzyskanie szerszego zakresu barw oraz większej jasności HDR w każdej z ćwiartek.
 

Aktualizacja wewnętrznego oprogramowania serii PVM-A i LMD-A do wersji 2.0
Smukłe, lekkie i solidne monitory z serii PVM-A i LMD-A są opłacalnymi urządzeniami, dobrze dostosowanymi do różnorodnych zastosowań, takich jak produkcja materiałów 4K, kanały zakupowe, praca w terenie, tworzenie grafiki czy instalacja w wozach transmisyjnych.

Wersja 2.0 ich wewnętrznego oprogramowania rozszerza zakres barw, umożliwiając dokładną reprodukcję kolorów — zgodną ze stale ewoluującymi wymaganiami producentów materiałów 4K, filmów i grafiki. Aktualizacja zapewnia obsługę przestrzeni barw ITU-R BT.2020 oraz sygnałów Quad-link 2SI 3G-SDI. Szeroki zakres barw można też wykorzystać, wybierając ustawienia DCI-P3, S-Gamut3 / S-Gamut3.cine lub Adobe RGB bądź własne tabele EOTF: gamma 2.6, S-Log3 (SDR) i S-Log2 (SDR).

W wersji 2.0 u pojawiły się też cztery nowe funkcje filmowania/obsługi transmisji na żywo przeznaczone do użytku w terenie. Należą do nich konfiguracje „side by side” bez synchronizacji, w których użytkownik może podglądać dwa niezsynchronizowane obrazy; tryb barw fałszywych pozwalający z daleka, rzutem oka skontrolować poziom ekspozycji w kamerze; wyciszanie dźwięku ułatwiające szybkie rozpoczęcie zdjęć oraz uniwersalne znaczniki obszaru do tworzenia specjalnych układów ekranu. Te ostatnie umożliwiają na przykład natychmiastowe odróżnienie produktu w kanale zakupowym od jego danych handlowych.

Aktualizacje wewnętrznego oprogramowania zostanie udostępnione w Europie w następujących terminach:
  • Tryb dużej jasności w monitorze PVM-X550 - pierwszy kwartał 2018 r.
  • Wersja 2.0 oprogramowania serii PVM-A i LMD-A - wrzesień 2017 r.
W dniach od 15 do 19 września firma Sony prezentuje swoją ofertę na targach IBC odbywających się w centrum wystawienniczo-kongresowym RAI w Amsterdamie. Numer stanowiska: 13.A10, budynek Elicium. 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizory i ekrany
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Opticum HD Sloth Classic

Najnowszy odbiornik cyfrowy HDTV PVR Ready marki Opticum do współpracy...

179 zł Więcej...

Odbiornik GiGaBlue UHD UE

Niedrogi satelitarny odbiornik HD PVR Ready oparty o oprogramowanie na...

999 zł Więcej...

Fransat: CAM + karta

Oryginalny moduł (CAM) CI wraz z kartą Fransat. Zapewnia dostęp...

550 zł Więcej...