Nowości Panasonic na targach IBC 2017

dodano: 2017-09-18 15:32
autor: Jakub Sulisz | źródło: Panasonic

Panasonic 4K AV-HS7300 Panasonic zaprezentował podczas tegorocznych targów IBC szereg nowości w obszarze profesjonalnych kamer studyjnych oraz sprzętu do transmisji na żywo. Na stoisku firmy znalazły się między innymi kamery zdalnie sterowane, kamera 360 stopni, a także nowe przełączniki i karty pamięci. Jednocześnie Panasonic ogłosił współpracę z partnerami branżowymi m.in. nad nowymi systemami sterowania, protokołami oraz systemami śledzenia.

Panasonic 4K


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Panasonic zapowiedział współpracę z firmami Vislink i Videosys, w ramach której opracowane zostaną pierwsze moduły bezprzewodowe dedykowane studyjnym kamerom Panasonic. Mają one umożliwić zdalne sterowanie kamerą i przesyłanie materiałów wideo przez pasmo HF.
Zaktualizowana zostanie technologia HDR w studyjnych kamerach z obecnej oferty Panasonic. 

Od października modele AK-UC3000 (4K) i AK-HC5000 (Full HD) oraz kamera typu box AK-UB300 (4K) zostaną wzbogacone o nowe funkcje. Aktualizacja zapewni 100-procentowe przycięcie bieli, regulację punktów przegięcia, regulację gamma i czerni oraz ulepszoną korektę wizjera.
W obszarze produkcji na żywo Panasonic poinformował o nawiązaniu partnerstwa z firmą MOVICOM. Ma ono na celu stworzenie specjalnej głowicy obrotowej 4K dedykowanej kamerze typu box UB300. Głowica ma nowoczesną konstrukcję z włókna węglowego. Jest przy tym wyposażona w złącze SDI, sieć światłowodową i Ethernet, a także gładką głowicę uchylną. 

Tymczasem z firmą Antelope Panasonic podpisał europejską umowę dystrybucyjną dla następnej generacji mikrokamer marki Antelope. Model o nazwie Antelope PICO to miniaturowy system kamer nadawczych typu 2/3 zapewniający stała transmisję sygnału na żywo oraz slow motion – do 350 klatek na sekundę. Ponadto na stoisku firmy obejrzeć można model Antelope ULTRA, superkompaktową kamerę 4K transmitującą sygnał z prędkością do 60 klatek na sekundę za pośrednictwem pojedynczego kabla SDI 12G.

Panasonic podpisał również umowę dystrybucyjną z firmą AR+. Dzięki niej będzie mógł włączyć do swojej oferty w całej Europie zautomatyzowane systemy firmy AR+ dobrane do kamer Panasonic. Ponadto firma uzgodniła współpracę z TECNOPOINT w zakresie szyn kamerowych zaprojektowanych dla zdalnych kamer Panasonic AW-HE130. Rozwiązanie to w połączeniu z interfejsem GUI kompatybilnym z kamerami PTZ jest idealne do produkcji telewizyjnych i transmisji wydarzeń na żywo.

Nowości pojawiły się także w ofercie przełączników Panasonic. Wśród nich znajduje się mikser AV-HLC100 z wbudowaną obsługą NDI. Jest to system all-in-one pozwalający korzystać zarówno ze źródeł IP, jak i SDI - podczas nagrywania, montażu dźwięku, obrazu oraz przesyłania strumieniowego do internetu za pomocą protokołu RTMP i NDI.
Nowością wśród przełączników Panasonic jest również model AV-HS7300, który na rynku dostępny będzie na przełomie wiosny i lata 2018 roku. Urządzenie AV-HS7300 zostało zaprojektowane dla potrzeb produkcji 4K.
 

Panasonic zaprezentował także linię profesjonalnych kamer z wbudowaną obsługą protokołu NDI. Modele AW-HN38, AW-HN40, AW-UN70 i AW-HN130 uzupełnią dotychczasową ofertę kamer PTZ. Wśród produktów klasy premium znajdzie się m.in. kamera AW-HN38 wyposażona w podobny zestaw funkcji co urządzenia AW-HN/HE40. Nowy model oferuje 22-krotny zoom optyczny, wejście HDMI i natywną łączność IP. Dzięki zintegrowaniu urządzeń firmy Panasonic z NDI 3.0 profesjonalne kamery PTZ będzie można podłączyć bezpośrednio do sieci NDI i korzystać z najnowszych funkcji wersji 3.0.

Podczas targów IBC ogłoszono integrację sprzętu Panasonic z kolejnymi rozwiązaniami firmy LiveU. Cała linia kamer Panasonic P2 obsługuje obecnie LiveU Solo, urządzenie do transmisji strumieniowej typu plug-and-play. To oznacza, że jednym dotknięciem można uruchomić strumieniowe przesyłanie materiałów bezpośrednio do mediów społecznościowych.

Panasonic zapowiedział również nowe karty pamięci. Seria B kart microP2 AJ-P2M064BG ma zostać wprowadzona do sprzedaży jeszcze we wrześniu tego roku. Karty te są kompatybilne z kartami SD, co oznacza, że będzie je można wykorzystywać jako karty pamięci SDXC dla kamer z serii UX, rejestratorów AVC i aparatów cyfrowych LUMIX.

Na stoisku Panasonic znalazła się także najnowsza kamera 360 stopni, która na rynku pojawi się już jesienią. Model ten składa się z głowicy oraz jednostki bazowej. Wykorzystuje cztery zsynchronizowane obiektywy, które tworzą jeden obraz 360 stopni o rozdzielczości 4K i proporcji 2:1, czyli panoramę typu equirectangular. Urządzenie realizuje materiał w czasie rzeczywistym i charakteryzuje się bardzo niskim czasem opóźnienia, zapewnia także automatyczną regulację ekspozycji i balansu bieli. Doskonale sprawdzi się podczas transmisji na żywo z wydarzeń sportowych, muzycznych oraz innych imprez masowych. 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wydarzenia i targi
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Opticum HD Sloth Classic

Najnowszy odbiornik cyfrowy HDTV PVR Ready marki Opticum do współpracy...

179 zł Więcej...

Odbiornik GiGaBlue UHD UE

Niedrogi satelitarny odbiornik HD PVR Ready oparty o oprogramowanie na...

999 zł Więcej...

Fransat: CAM + karta

Oryginalny moduł (CAM) CI wraz z kartą Fransat. Zapewnia dostęp...

550 zł Więcej...