System śledzenia Tracab na boiskach Ekstraklasy

dodano: 2017-09-18 09:57
autor: Anita Kaźmierska | źródło: ChyronHego

Tracab Ekstraklasa Live Park, spółka zajmująca się produkcją sygnału telewizyjnego dla polskiej Ekstraklasy, podpisała umowę z ChyronHego, aby jeszcze przed końcem 2017 roku wyposażyć wszystkie 16 stadionów w system śledzenia Tracab.

Tracab


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Tracab firmy ChyronHego umożliwia monitorowanie w czasie rzeczywistym ruchów piłkarzy, a także ruchu piłki. Ekstraklasa Park Live wykorzysta uzyskane dane, aby wzbogacić transmisje z blisko 300 meczów LOTTO Ekstraklasy.
 

Wdrożenie technologii śledzenia na naszych stadionach pomoże w dalszym ulepszaniu transmisji telewizyjnych LOTTO Ekstraklasy i ogólnej jakości naszego produktu. Oznacza to, że będziemy zbierać dane o meczach na tym samym poziomie co inne najlepsze ligi europejskie

- powiedział Marcin Animucki, wiceprezes Ekstraklasy.

Dzięki ścisłej współpracy z ChyronHego wartość naszej ligi znacząco wzrośnie, co również jest ważne w odniesieniu do sprzedaży naszych praw medialnych, począwszy od sezonu 2019/2020.

Chcemy dzielić się tymi danymi nie tylko w ramach transmisji telewizyjnych, ale także w raportach medialnych, na naszej stronie internetowej, a w przyszłości także w naszej mobilnej aplikacji. Po zainstalowaniu systemu na wszystkich naszych stadionach, będziemy mogli dostarczać trenerom unikalnych danych dotyczących kondycji. Te analizy nigdy nie były dostępne dla polskich klubów, więc jest to ważny krok w naszej roli wspierania rozwoju zespołów.

Dzięki specjalnym kamerom na każdym stadionie LOTTO Ekstraklasy technologia śledzenia optycznego Tracab wykorzystuje zaawansowane technologie przetwarzania obrazu i odczytu danych w celu określenia pozycji wszystkich obiektów poruszających się po boisku - w tym graczy, sędziów, asystentów i piłki. Rezultatem są dane w czasie rzeczywistym, które zawierają współrzędne X, Y i Z dla każdego zidentyfikowanego obiektu. Dane mogą być następnie przesyłane strumieniowo w otwartym formacie do wielu platform wizualizacji, takich jak nadawcze systemy graficzne, platformy online lub mobilne, a także mogą być wykorzystane do przygotowywania kompletnych zestawów statystyk dla analityków sportowych.
 

W każdym sezonie staramy się podnosić jakość naszych relacji. Wprowadzenie danych o graczach do naszych transmisji jest ważnym krokiem, ponieważ podnosi to nasze relacje do poziomu najlepszych lig w Europie

- powiedział Marcin Serafin, dyrektor operacyjny Ekstraklasa Live Park.

Szczególnie cieszymy się, że dane mogą być wykorzystane nie tylko do polepszenia jakości wrażeń odczuwanych przez kibiców, ale także przez trenerów w celu poprawy skuteczności graczy i zespołów. Wysokiej jakości, bardzo szczegółowe dane firmy Tracab są potężnym nowym blokiem budulcowym, ponieważ nadal podnosimy poziom rywalizacji w LOTTO Ekstraklasie.

Po każdym meczu dane Tracab zostaną udostępnione rywalizującym klubom LOTTO Ekstraklasy, a także zostaną zaprezentowane na oficjalnej stronie Ekstraklasa.org i wszystkich portalach społecznościowych. Przykłady typów zbieranych danych obejmują odległość, liczbę sprintów, szybkość ruchu na boisku, maksymalną prędkość i średnią pozycję.
 

To przywilej, że LOTTO Ekstraklasa dołącza do naszej rozwijającej się listy najlepszych lig piłkarskich, takich jak Premier League, Bundesliga i LaLiga, oraz dużych międzynarodowych turniejów, które wybrały Tracab

- powiedział Rickard Öhrn, prezes ChyronHego, EMEA.

Technologia staje się coraz bardziej dostępna dla coraz większej liczby lig, ponieważ zdają sobie one sprawę, w jak dużym stopniu dane na żywo i aplikacje tworzą niepowtarzalną wartość dla szerokiego grona osób związanych z piłką nożną.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Technika
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel Corab RG6 FullCu 1m

Bardzo wysokiej jakości biały przewód koncentryczny 75 Ohm Corab RG6...

4 zł Więcej...

Inteligentny kabel 1,8m iHDMI

Inteligentny kabel połączeniowy HDMI-HDMI długości 1,8m - działa dobrze z...

199 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...