Fox News znika z oferty Sky UK

dodano: 2017-08-30 10:25
autor: Anita Kaźmierska | źródło: adtv/satkurier.pl

Fox News Kanał informacyjny Fox News został usunięty z oferty brytyjskiej platformy Sky. Koncern 21st Century Fox Ruperta Murdocha podał w oświadczeniu, że przyczyną wycofania stacji była zbyt mała oglądalność.

Fox News


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Fox postanowił zaprzestać dostarczania kanału Fox News w Wielkiej Brytanii - czytamy w komunikacie amerykańskiego nadawcy. - Fox News koncentruje się na amerykańskim rynku i jest przeznaczony dla amerykańskiej publiczności, przez co dziennie ogląda go średnio zaledwie kilka tysięcy widzów w Wielkiej Brytanii. Doszliśmy do wniosku, że nie jest w naszym interesie, aby kontynuować dostarczanie Fox News w Wielkiej Brytanii.

Emisja Fox News w Wielkiej Brytanii zakończyła się 29 sierpnia o godz. 16:00. Według nieoficjalnych źródeł, Fox News miał tylko około 2000 widzów dziennie, co nie rekompensowało kosztów dystrybucji tego kanału. Jednak według analityków rynkowych, usunięcie Fox News ze Sky to taktyka, mająca na celu zachęcenie regulatora Ofcom do przypieczętowania umowy przejęcia Sky. Transakcja nadal nie została sfinalizowana, mimo uzyskania zielonego światła od regulatorów w Austrii, Irlandii, Niemczech i Włoszech, a także od Komisji Europejskiej.

Przypomnijmy, że w grudniu ub.r. 21st Century Fox zaoferował 23,2 mld dol. za pozostałe 60,9 proc. udziałów w Sky. Przeciwnicy połączenia, które dałoby 21st Century Fox dostęp do 22,5 mln klientów Sky w Europie, twierdzą, że Murdoch uzyskałby w ten sposób zbyt dużą kontrolę nad brytyjskimi mediami.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Opticum HD Sloth Classic

Najnowszy odbiornik cyfrowy HDTV PVR Ready marki Opticum do współpracy...

179 zł Więcej...

Odbiornik GiGaBlue UHD UE

Niedrogi satelitarny odbiornik HD PVR Ready oparty o oprogramowanie na...

999 zł Więcej...

Fransat: CAM + karta

Oryginalny moduł (CAM) CI wraz z kartą Fransat. Zapewnia dostęp...

550 zł Więcej...