Powstanie program certyfikacji i logo HDR+

dodano: 2017-08-29 13:29
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Samsung

HDR10+ Firmy Samsung Electronics, 20th Century Fox i Panasonic Corporation będą wspólnie pracować nad utworzeniem otwartego standardu, wykorzystującego dynamiczne metadane w materiałach filmowych High Dynamic Range (HDR).

HDR10+


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W ramach partnerstwa powstanie połączony program certyfikacji i logo, obecnie pod nazwą HDR10+. Trzy firmy utworzą wspólnie podmiot licencjonujący, który w styczniu 2018 r. rozpocznie udzielanie wolnej od opłat licencji na platformę HDR10+. Wśród potencjalnych beneficjentów będą m.in. dostawcy treści, producenci telewizorów o wysokiej rozdzielczości, odtwarzaczy/nagrywarek Blu-ray, a także producenci dekoderów STB oraz dostawcy SoC. Za licencję będzie pobierana wyłącznie symboliczna opłata administracyjna.
 

- Jako liderzy w branży rozrywki i technologii, te trzy firmy są idealnymi partnerami, dzięki którym HDR10+ trafi do domów użytkowników na całym świecie - powiedział Jongsuk Chu, Senior Vice President of the Visual Display Business w Samsung Electronics. - Dla nas głównym celem jest udostępnienie najnowszych technologii w naszych telewizorach. Jesteśmy przekonani, że HDR10+ zapewni treści o najwyższej jakości i poprawi doznania odbiorców podczas oglądania programów telewizyjnych i filmów w domu.

HDR10+ to nowoczesna technologia, która wykorzystując zalety telewizorów z technologią HDR oferuje fascynujące doznania wizualne na ekranach nowej generacji. HDR10+ zapewnia wysoką jakość obrazu na wszystkich wyświetlaczach, a jasność, kolor i kontrast są automatycznie optymalizowane dla każdej sceny. W rozwiązaniach stosowanych wcześniej mapowanie tonów statycznych powodowało poprawę całej zawartości treści.
 

Dzięki dynamicznemu odwzorowaniu tonalnemu HDR10+ każda scena jest doskonalona indywidualnie, aby uzyskać realistyczne efekty wizualne i osiągnąć zupełnie nową jakość obrazu. Te wzbogacone wrażenia wizualne umożliwią użytkownikom oglądanie treści, które będą wyświetlane zgodnie z wizją twórcy.
 

- HDR10+ jest technologicznym krokiem naprzód, ponieważ optymalizuje jakość obrazu na ekranach nowej generacji – powiedział Danny Kaye, Executive Vice President w 20th Century Fox i Managing Director Fox Innovation Lab. - HDR10+ udostępnia dynamiczne metadane, które precyzyjnie opisują każdą scenę, zapewniając bezprecedensową jakość obrazu. Współpracując z firmami Panasonic i Samsung, w Fox Innovation Lab jesteśmy w stanie wprowadzić na rynek nowe standardy, takie jak HDR10+, które lepiej przekazują wizję naszych twórców przy oglądaniu poza salą kinową.

HDR10+ oferuje elastyczność, która umożliwia wielu różnym partnerom - w tym twórcom filmów i gier, dystrybutorom treści VoD, producentom telewizorów i urządzeń - włączenie tej platformy i poprawę doznań wizualnych odbiorców. Platforma HDR10+ została zaprojektowana tak, aby zapewnić dalszy rozwój i wprowadzenie innowacji, które w przyszłości pozwolą dostarczyć technologie o jeszcze większych możliwościach.
 

- Panasonic ma długą tradycję współpracy z liderami branży w opracowywaniu trwałych formatów technicznych. Z wielką przyjemnością współpracujemy z firmami 20th Century Fox i Samsung nad opracowaniem nowego formatu HDR, który przyniesie konsumentom tak wiele korzyści - powiedział Yuki Kusumi, Executive Officer w Panasonic. - Oferując znacznie poprawioną jakość obrazu HDR w szerokiej gamie telewizorów przy jednoczesnym zwiększaniu ilości dostarczanych treści HDR o wysokiej jakości, spodziewamy się, że HDR10+ szybko stanie się standardowym formatem HDR.

20th Century Fox, Panasonic i Samsung przedstawią dalsze szczegóły dotyczące programu licencyjnego wraz z prezentacją technologii HDR10+ na targach CES 2018.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Technika
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Opticum HD Sloth Classic

Najnowszy odbiornik cyfrowy HDTV PVR Ready marki Opticum do współpracy...

179 zł Więcej...

Odbiornik GiGaBlue UHD UE

Niedrogi satelitarny odbiornik HD PVR Ready oparty o oprogramowanie na...

999 zł Więcej...

Fransat: CAM + karta

Oryginalny moduł (CAM) CI wraz z kartą Fransat. Zapewnia dostęp...

550 zł Więcej...