Powstanie program certyfikacji i logo HDR+

dodano: 2017-08-29 13:29
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Samsung

HDR10+ Firmy Samsung Electronics, 20th Century Fox i Panasonic Corporation będą wspólnie pracować nad utworzeniem otwartego standardu, wykorzystującego dynamiczne metadane w materiałach filmowych High Dynamic Range (HDR).

HDR10+


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W ramach partnerstwa powstanie połączony program certyfikacji i logo, obecnie pod nazwą HDR10+. Trzy firmy utworzą wspólnie podmiot licencjonujący, który w styczniu 2018 r. rozpocznie udzielanie wolnej od opłat licencji na platformę HDR10+. Wśród potencjalnych beneficjentów będą m.in. dostawcy treści, producenci telewizorów o wysokiej rozdzielczości, odtwarzaczy/nagrywarek Blu-ray, a także producenci dekoderów STB oraz dostawcy SoC. Za licencję będzie pobierana wyłącznie symboliczna opłata administracyjna.
 

- Jako liderzy w branży rozrywki i technologii, te trzy firmy są idealnymi partnerami, dzięki którym HDR10+ trafi do domów użytkowników na całym świecie - powiedział Jongsuk Chu, Senior Vice President of the Visual Display Business w Samsung Electronics. - Dla nas głównym celem jest udostępnienie najnowszych technologii w naszych telewizorach. Jesteśmy przekonani, że HDR10+ zapewni treści o najwyższej jakości i poprawi doznania odbiorców podczas oglądania programów telewizyjnych i filmów w domu.

HDR10+ to nowoczesna technologia, która wykorzystując zalety telewizorów z technologią HDR oferuje fascynujące doznania wizualne na ekranach nowej generacji. HDR10+ zapewnia wysoką jakość obrazu na wszystkich wyświetlaczach, a jasność, kolor i kontrast są automatycznie optymalizowane dla każdej sceny. W rozwiązaniach stosowanych wcześniej mapowanie tonów statycznych powodowało poprawę całej zawartości treści.
 

Dzięki dynamicznemu odwzorowaniu tonalnemu HDR10+ każda scena jest doskonalona indywidualnie, aby uzyskać realistyczne efekty wizualne i osiągnąć zupełnie nową jakość obrazu. Te wzbogacone wrażenia wizualne umożliwią użytkownikom oglądanie treści, które będą wyświetlane zgodnie z wizją twórcy.
 

- HDR10+ jest technologicznym krokiem naprzód, ponieważ optymalizuje jakość obrazu na ekranach nowej generacji – powiedział Danny Kaye, Executive Vice President w 20th Century Fox i Managing Director Fox Innovation Lab. - HDR10+ udostępnia dynamiczne metadane, które precyzyjnie opisują każdą scenę, zapewniając bezprecedensową jakość obrazu. Współpracując z firmami Panasonic i Samsung, w Fox Innovation Lab jesteśmy w stanie wprowadzić na rynek nowe standardy, takie jak HDR10+, które lepiej przekazują wizję naszych twórców przy oglądaniu poza salą kinową.

HDR10+ oferuje elastyczność, która umożliwia wielu różnym partnerom - w tym twórcom filmów i gier, dystrybutorom treści VoD, producentom telewizorów i urządzeń - włączenie tej platformy i poprawę doznań wizualnych odbiorców. Platforma HDR10+ została zaprojektowana tak, aby zapewnić dalszy rozwój i wprowadzenie innowacji, które w przyszłości pozwolą dostarczyć technologie o jeszcze większych możliwościach.
 

- Panasonic ma długą tradycję współpracy z liderami branży w opracowywaniu trwałych formatów technicznych. Z wielką przyjemnością współpracujemy z firmami 20th Century Fox i Samsung nad opracowaniem nowego formatu HDR, który przyniesie konsumentom tak wiele korzyści - powiedział Yuki Kusumi, Executive Officer w Panasonic. - Oferując znacznie poprawioną jakość obrazu HDR w szerokiej gamie telewizorów przy jednoczesnym zwiększaniu ilości dostarczanych treści HDR o wysokiej jakości, spodziewamy się, że HDR10+ szybko stanie się standardowym formatem HDR.

20th Century Fox, Panasonic i Samsung przedstawią dalsze szczegóły dotyczące programu licencyjnego wraz z prezentacją technologii HDR10+ na targach CES 2018.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Technika
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena szerokopasmowa dookólna KORONA

Radiowo-telewizyjna antena szerokopasmowa o dookólnej charakterystyce na samochód z mocnym...

89 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

649 zł Więcej...

Transmiter HDMI LKV388M Matrix do max. 50m

Bezprzewodowy transmiter HDMI typu Matrix. Urządzenie przesyła sygnał HDTV np....

820 zł Więcej...