Android 8.0 Oreo najpierw w Nexusach

dodano: 2017-08-22 13:54
autor: Janusz Sulisz | źródło: Google

Android 8.0 Oreo Najnowszy Android O lub tak jak podejrzewano po rozwinięciu będzie nosił nazwą Oreo. Nie zmieni on specjalnie interfejsu jednak doda kilka nowości które wpłyną na komfort używania smartfona. 
 


Android 8.0 Oreo


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Android 8.0 ma być przede wszystkim bezpieczny. Google dodało program bezpieczeństwa składający się z antywirusa skanującego procesy w aplikacjach oraz usługi Find My Device. Dzięki niej możliwe będzie odnalezienie zgubionego lub skradzionego smartfona. Ósma wersja Androida poprawia także wygodę przy codziennej pracy ze smartfonem. Pojawił się tryb picture-in-picture, który pozwoli otwierać aplikacje w małych okienkach. Kropki przy ikonach aplikacji mają informować o powiadomieniach, znajdzie się również miejsce na rozwijane menu szybkiego dostępu. 
 

Google usprawni także klawiaturę, która dostanie bardziej zaawansowany system podpowiedzi i autouzupełnienia, a także 60 nowych emotikon. Funkcja Instant Apps pozwoli na użytkowanie niektórych właściwości aplikacji w momencie kiedy ta jest jeszcze pobierana. Oreo zezwoli również na kategoryzacje powiadomień. System ma się uruchamiać szybciej, a aplikacje mają działać jeszcze stabilniej.
 

Już 22 sierpnia aktualizacja wpłynęła na smartfony Google Pixel i Pixel XL. W dalszej kolejności – Nexus 5X i 6P, po nich Pixel C oraz Nexus Player. Reszta Świata będzie musiała grzecznie poczekać poczekać, najpewniej kilka miesięcy.
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Android
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena TechniSat Satman 850 Smiley alu + adapter 40mm

Niemiecka, aluminiowa antena podświetlana firmy TechniSat o nazwie Satman 850...

540 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 203

Odbiornik HD cyfrowy HDTV PVR Ready marki Ferguson wyposażony w...

249 zł Więcej...

Mini PC Android HiMedia Q30

Mini PC na systemie Android 7.0 Nougat z procesorem 4...

399 zł Więcej...