Android 8.0 Oreo najpierw w Nexusach

dodano: 2017-08-22 13:54
autor: Janusz Sulisz | źródło: Google

Android 8.0 Oreo Najnowszy Android O lub tak jak podejrzewano po rozwinięciu będzie nosił nazwą Oreo. Nie zmieni on specjalnie interfejsu jednak doda kilka nowości które wpłyną na komfort używania smartfona. 
 


Android 8.0 Oreo


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Android 8.0 ma być przede wszystkim bezpieczny. Google dodało program bezpieczeństwa składający się z antywirusa skanującego procesy w aplikacjach oraz usługi Find My Device. Dzięki niej możliwe będzie odnalezienie zgubionego lub skradzionego smartfona. Ósma wersja Androida poprawia także wygodę przy codziennej pracy ze smartfonem. Pojawił się tryb picture-in-picture, który pozwoli otwierać aplikacje w małych okienkach. Kropki przy ikonach aplikacji mają informować o powiadomieniach, znajdzie się również miejsce na rozwijane menu szybkiego dostępu. 
 

Google usprawni także klawiaturę, która dostanie bardziej zaawansowany system podpowiedzi i autouzupełnienia, a także 60 nowych emotikon. Funkcja Instant Apps pozwoli na użytkowanie niektórych właściwości aplikacji w momencie kiedy ta jest jeszcze pobierana. Oreo zezwoli również na kategoryzacje powiadomień. System ma się uruchamiać szybciej, a aplikacje mają działać jeszcze stabilniej.
 

Już 22 sierpnia aktualizacja wpłynęła na smartfony Google Pixel i Pixel XL. W dalszej kolejności – Nexus 5X i 6P, po nich Pixel C oraz Nexus Player. Reszta Świata będzie musiała grzecznie poczekać poczekać, najpewniej kilka miesięcy.
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Android
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena DVB-T NeoHD LTE

Antena zewnętrzna do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T/T2 oraz programów...

89 zł Więcej...

Antena COR-900 + Unicable II LNB

Antena 90 cm Corab COR-900 z konwerterem Unicable II (32...

329 zł Więcej...

Antena COR-900 + Wide band LNB

Antena 90 cm Corab COR-900 z konwerterem Wide band marki...

279 zł Więcej...