Rosyjskie RTR Planeta i TVCi na celowniku Litwy

dodano: 2017-08-20 13:30
autor: RO | źródło: lenta.ru

Stop Litewska Komisja Radia i Telewizji oskarżyła rosyjskie kanały RTR Planeta i TVCi o podżeganie do nienawiści i zamierza rozważyć sposoby, aby ograniczyć ich dystrybucję na terenie Litwy. Nieprawidłowości zostały zaobserwowane w programach „Wieczór z Władimirem Sołowiowem” w RTR Planeta i „Znać prawo” na antenie TVCi.

rosyjska telewizja Rosja TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przedstawiciele LKRTV ujawnili motywy podżegania do nienawiści. W audycji RTR Planeta lider nacjonalistycznej Liberalno-Domokratycznej Partii Rosji (LDPR), Władimir Żyrinowski, mówił o potrzebie wyznaczenia ultimatum dla państw bałtyckich. Chodziło mu o
cofnięcie wszystkich wojsk NATO do 300km od granicy z Rosją. W przypadku nie spełnienia tego wymogu, zostałyby podjęte stanowcze decyzje.

W programie TVCi Żyrinowski mówił o okupacji Ukrainy. Sprawę podżegania do nienawiści potwierdzono także w departamencie strategicznej komunikacji i łączności przy Ministerstwie Obrony.

18 sierpnia okazało się, że władze dwóch regionów Łotwy za radą lokalnych służb specjalnych zabroniły pokazywania na swoich terytoriach zdjęć rosyjskiego mini serialu „Parad-Alle” o Holokauście. Zdaniem Policji Bezpieczeństwa Łotwy, zdjęcia mogą ukazywać niektóre wydarzenia historyczne w korzystnym dla Rosji i niekorzystnym dla Łotwy świetle. 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Opticum HD Sloth Classic

Najnowszy odbiornik cyfrowy HDTV PVR Ready marki Opticum do współpracy...

179 zł Więcej...

Odbiornik GiGaBlue UHD UE

Niedrogi satelitarny odbiornik HD PVR Ready oparty o oprogramowanie na...

999 zł Więcej...

Fransat: CAM + karta

Oryginalny moduł (CAM) CI wraz z kartą Fransat. Zapewnia dostęp...

550 zł Więcej...