Rosyjskie RTR Planeta i TVCi na celowniku Litwy

dodano: 2017-08-20 13:30
autor: RO | źródło: lenta.ru

Stop Litewska Komisja Radia i Telewizji oskarżyła rosyjskie kanały RTR Planeta i TVCi o podżeganie do nienawiści i zamierza rozważyć sposoby, aby ograniczyć ich dystrybucję na terenie Litwy. Nieprawidłowości zostały zaobserwowane w programach „Wieczór z Władimirem Sołowiowem” w RTR Planeta i „Znać prawo” na antenie TVCi.

rosyjska telewizja Rosja TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przedstawiciele LKRTV ujawnili motywy podżegania do nienawiści. W audycji RTR Planeta lider nacjonalistycznej Liberalno-Domokratycznej Partii Rosji (LDPR), Władimir Żyrinowski, mówił o potrzebie wyznaczenia ultimatum dla państw bałtyckich. Chodziło mu o
cofnięcie wszystkich wojsk NATO do 300km od granicy z Rosją. W przypadku nie spełnienia tego wymogu, zostałyby podjęte stanowcze decyzje.

W programie TVCi Żyrinowski mówił o okupacji Ukrainy. Sprawę podżegania do nienawiści potwierdzono także w departamencie strategicznej komunikacji i łączności przy Ministerstwie Obrony.

18 sierpnia okazało się, że władze dwóch regionów Łotwy za radą lokalnych służb specjalnych zabroniły pokazywania na swoich terytoriach zdjęć rosyjskiego mini serialu „Parad-Alle” o Holokauście. Zdaniem Policji Bezpieczeństwa Łotwy, zdjęcia mogą ukazywać niektóre wydarzenia historyczne w korzystnym dla Rosji i niekorzystnym dla Łotwy świetle. 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Inteligentny kabel 1,8m iHDMI

Inteligentny kabel połączeniowy HDMI-HDMI długości 1,8m - działa dobrze z...

199 zł Więcej...

Antena DVB-T Maximum MDA-110 LTE

Maximum MDA-110 to aktywna antena radiowo-telewizyjna przeznaczona do montażu na...

220 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...