Samsung Galaxy S8 w praktyce

dodano: 2017-06-27 15:20 | aktualizacja: 2017-06-27 17:50
autor: Jakub Sulisz | źródło: satkurier.pl

Samsung Galaxy S8 Jeżeli czeka cię zmiana telefonu i jeszcze nie wiesz, jaki wybrać, to warto przybliżyć praktyczne możliwości najnowszego flagowego smartfona Samsung S8. Ciekawostki z nim związane, jego zalety i wady oraz to, co się podobało.

Samsung galaxy S8+ S8


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ekran
Na Internecie można przeczytać o tym, że ekran S8 jest nie do końca dopracowany. Wiele jest komentarzy, w których ludzie twierdzą, że wyświetlacz jest zbyt przejaskrawiony w jakimś kolorze. Możliwe, że w niektórych modelach się to zdarzyło, lecz na pewno te modele zostaną wymienione na nowe. Ekran jest niesamowity - zagięty z dwóch stron. Bardzo podoba mi się fakt istniejącej opcji zmiany rozdzielczości (od HD+ do FHD+ po maksymalną WQHD+) - korzystam z FHD+ z racji oszczędzania energii. Muszę jednak przyznać, że pełna rozdzielczość robi piorunujące wrażenie. Bardzo dobrze działa także funkcja zmniejszenia światła niebieskiego w wyświetlaczu. Dzięki temu, oko mniej się męczy - kolor niebieski jest groźny zwłaszcza tuż przed snem i w nocy. Obraz jest o wiele przyjemniejszy w odbiorze. Nowością jest funkcja ekranu krawędziowego. Ekran podświetla się tylko w krawędziach podczas powiadomień oraz np. słuchania muzyki. Ponadto jest opcja uruchomienia bocznego panelu, która dostarcza kilka ciekawych funkcji, m.in. można szybko sprawdzić wybrane transmisje sportowe, pogodę, kalendarz. Jednakże można mieć wrażenie, że jest to jeszcze niedopracowane.
 

Zabezpieczenia biometryczne
Już na początku można być sceptycznie nastawionym. Skaner odcisków z tyłu obudowy? To coś, co odpychało od telefonów LG i Huawei. Jednakże wydaje się to przemyślane. Pewniejsze chwyt telefonu i szybkie odblokowanie powodują, że można się do tego przekonać. Wielu z was pewnie zastanawia się, jak odblokować taki telefon w uchwycie samochodowym. Otóż w oryginalnym uchwycie Samsunga jest to jak najbardziej możliwe, o wiele szybsze i łatwiejsze niż w moim poprzednim smartfonie - Note 4. Jeżeli chodzi o skaner tęczówki, sprawa wygląda nieco inaczej. W Internecie już pokazano jak te zabezpieczenia zostały złamane. Za pomocą zdjęcia twarzy i zwykłej soczewki można bez problemu odblokować telefon. Nie polecam tej metody.
 

Bateria
Obawiałem się, że bateria w S8 będzie o zbyt małej pojemności. Było to główne kryterium przy wyborze telefonu. Bateria 3000 mAh to nie za dużo, a ekran o wielkości 5,8 cala i duża rozdzielczość na pewno nie działa na korzyść. Jednak można się miło zaskoczyć. Przy intensywnym użytkowaniu smartfon wytrzyma bez problemu cały dzień przez 9-10 h włączonego ekranu. Mniejsze użytkowanie spowoduje wydłużenie tego czasu do nawet 2 dób. Zaznaczę przy tym, że używałem tylko zwykłego trybu oszczędzania energii (jest jeszcze ultra oszczędny), gdy bateria zeszła poniżej 15%. Przypuszczam że w S8+ może być trochę gorzej.
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Android
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik GiGaBlue UHD Quad 4K

Odbiornik UHD 4K z kodekiem wideo HEVC/H.265. Wbudowana satelitarna głowica...

1499 zł Więcej...

Odbiornik VU+ Ultimo 4K + dysk 3TB

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2790 zł Więcej...

Nagrywarka HD Velocap HDR1000 plus

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

780 zł Więcej...