AX Technology rozwija produkcję w Szczecinie

dodano: 2017-05-25 22:11
autor: Jerzy Kruczek | źródło: http://szczecinbiznes.pl/AX Technology

AX_Technology_logo_360px.jpg AX Technology - szczeciński producent tunerów i akcesoriów do odbioru telewizji satelitarnej, naziemnej, kablowej i internetowej przeniesie całą produkcję na ul. Modrą. Ta szczecińska rodzinna firma założona w 2013 r., ale założyciele i zarząd mają doświadczenie 26 lat w tej branży Właścicielami są Tadeusz Grab i Łukasz Grab. Prezesem jest Ryszard Grab.

AX_Technology_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Rodzinna firma ze Szczecina zaczynała w latach 90-tych zeszłego wieku od produkcji i sprzedaży sprzętu do odbioru telewizji satelitarnej. Nadal trzonem produkcji firmy są tunery i akcesoria do odbioru telewizji satelitarnej, naziemnej i kablowej. AX Technology produkuje też telewizory i radioodbiorniki. Części i podzespoły wytwarzają dla nich fabryki w Chinach. 
 
Obecnie spółka rozszerza sprzedaż i asortyment. W czerwcu i jesienią wprowadzi na rynek kolejne serie produktów. Okazało się, że firma AX Technology potrzebuje większych magazynów. Powstaje więc nowa hala w Szczecinie, której budowa zakończy się we wrześniu 2017 r.
 

- To będzie nowoczesne centrum logistyczne, które pozwoli maksymalnie wykorzystać powierzchnię magazynową. Regały będą ściśnięte jeden przy drugim, a w momencie, kiedy trzeba będzie pobrać towar, ta alejka, z której chcemy go wziąć, rozsunie się. Dzięki temu systemowi zmieścimy w magazynie praktycznie dwa razy tyle towaru, co zwykle na takiej powierzchni

- mówi prezes Ryszard Grab.

- Koszt inwestycji, to ponad 4 mln zł.

 
Na piętrze nad magazynem będzie też 320 m kw. dodatkowej powierzchni biurowej.
 
Halę zaprojektował architekt Krzysztof Kryzar. Wykonawcą jest firma NOPI z Dobrej. 
 
Obecnie AX Technology korzysta z kilku lokalizacji. Ma główne centrum przy ul. Modrej 62 na Bezrzeczu (rozbudowuje je właśnie o tę halę). Przy ul. Chmielewskiego na Pomorzanach ma swoją montownię telewizorów i tunerów satelitarnych oraz magazyn logistyczny, a kolejny magazyn - przy ul. Słonecznej w Wołczkowie .
 

- Dzięki tej inwestycji będziemy mogli zrezygnować z wynajętego lokalu przy ul. Chmielewskiego – wyjaśnia Ryszard Grab.

- I cała produkcja będzie odbywać się na Bezrzeczu.

 
Firmie zależy na pilnowaniu jakości, więc cały montaż prowadzi w Szczecinie. 
 

- Nasz jest też software – mówi Ryszard Grab.

- Mamy kilka własnych marek znanych już na europejskim rynku: Opticum, Univision, Ankaro, Sloth. Nasz główny rynek zbytu to ponad 20 krajów w Europie, m. in. Niemcy, Chorwacja, Grecja. Ale po ostatnich targach innowacji przemysłowych Hannover Messe mamy też zapytania z innych obszarów np. z Indii. Z kolei po targach w Dubaju rozmawiamy z firmami ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

 
Na tegoroczne Hannover Messe AX Technology pojechała w grupie firm reprezentujących województwo zachodniopomorskie, zaproszonych na targi przez marszałka oraz Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów Województwa Zachodniopomorskiego. 
 
Na targach zainteresowanie wzbudziły nie tylko ich główne produkty, ale i nietypowe pomysły, które realizują. W 2014 r. pod marką Mr. Popic w AX Technology rozpoczęli produkcję automatów vendingowych do prażenia popcornu. Pod marką Ecosmokers sprzedają popielnice samogaszące. Popielnice te zostały opatentowane. 
 

- Patentujemy tylko nasze innowacyjne projekty. Mamy też patent na antenę do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej, o takiej konstrukcji, że potrafi wyłapać sygnał daleko od nadajnika, nawet 30-40 km  

– mówi Ryszard Grab. 

 
Prezes firmy podkreśla, że udało się im zdobyć już sporo nagród i dobrych not w zagranicznych pismach branżowych testujących sprzęty, m.in. zdobyli statuetkę SAT Kurier Awards 2016 podczas wystawy SAT Krak 2016 w Krakowie, gdy dostali nagrodę za najlepszy odbiornik NTC oraz za najlepszy odbiornik HD/UHD. Nominowani tam byli w kilku kategoriach,w  tym do Innowacji roku za konwerter Monoblock tzw. Triple, który pozwala jednocześnie odbierać sygnał z trzech satelitów. 
 

- Ciągle staramy się coś wymyślać, ulepszać i rozszerzać ofertę – mówi Ryszard Grab.

- Mamy już telewizory z trzema głowicami i kieszenią na moduł CI+. Nie potrzeba do nich dodatkowych dekoderów i kilku pilotów. Po zakupie telewizji od operatora wystarczy włożyć kartę z modułem do gniazda CI+ telewizora i korzystać z jednego pilota. W czerwcu przed wakacjami wprowadzimy nową serię telewizorów kempingowych, ładowanych przez zapalniczkę w aucie. Właśnie kończymy ich testowanie. A jesienią zaczniemy sprzedaż odbiorników radiowych w technologii cyfrowej DAB. Pracujemy też nad nowym produktem – domowymi oczyszczarniami powietrza.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Twin Televes

Podwójny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

69 zł Więcej...

Mini PC Android HiMedia Q30

Mini PC na systemie Android 7.0 Nougat z procesorem 4...

399 zł Więcej...

Antena Corab COR-900 grafit

Najnowszy model polskiej anteny stalowej 90cm z zawieszeniem sztywnym w...

99 zł Więcej...