Polska na CeBIT 2017 i Hannover Messe 2017

dodano: 2017-04-24 14:31 | aktualizacja: 2017-04-24 17:16
autor: Janusz Sulisz | źródło: PARP/MR

Smart Means Poland W dniach 20-24 marca w Hanowerze odbyła się kolejna edycja Międzynarodowych Targów Teleinformatycznych CeBIT. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zorganizowała podczas tego wydarzenia polskie stoisko informacyjno-promocyjne. Swoje stoisko Polska ma również podczas trwających właśnie targów Hannover Messe 2017 (24-28 kwietnia).

Hannover Messe 2017 Beata Szydło Angela Merkel


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W trakcie trwania targów CeBIT 2017 na polskim stoisku swoją ofertę zaprezentowało łącznie 45 polskich przedsiębiorstw (pełna lista firm poniżej). Firmy promowały się zarówno za pośrednictwem tradycyjnych materiałów informacyjnych, jak i materiałów audiowizualnych. Na stoisku firmom zapewniono również możliwość organizacji spotkań b2b, w trakcie których bezpośrednio prezentowały swoją ofertę potencjalnym kontrahentom.

Ponadto, dzięki współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego i Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego, a także Pomorskim Parkiem Naukowo-Technologicznym w Gdyni, swoją ofertę na polskim stoisku mogły zaprezentować firmy wystawiające się na targach CeBIT na stoiskach województw śląskiego, łódzkiego i pomorskiego.

Firmy, których przedstawiciele byli obecni na stoisku organizowanym przez PARP, miały również okazję spotkać się z przedstawicielem stowarzyszenia firm z branży IT z regionu Berlin-Brandenburgia (SIBB), którego liczna reprezentacja wystawiała się na targach CeBIT.
Ponadto, jak co roku, podczas targów CeBIT PARP, jako członek sieci Enterprise Europe Network, był współorganizatorem giełdy kooperacyjnej Future Match, w której łącznie wzięło udział 36 firm z Polski. W sumie w giełdzie udział wzięło 239 firm z całego świata, które odbyły ponad 1100 bilateralnych spotkań.
 

1

3DKreator

24

Lemonade Studio

2

ALLPlayer Group sp. z o.o. sp.k.

25

Liki Mobile Solutions

3

Appidea

26

Norbsoft Sp. z o.o.

4

ArCADiasoft

27

Origintag

5

BitCraft sp. z o.o.

28

Positive Power / Indata

6

Britenet Sp. z o.o.

29

PRIMAT 3D Sp z o.o.

7

Clurgo sp. z o.o.

30

Primebit Studio

8

CYBERSEC HUB

31

PromoTraffic

9

DBPLUS

32

Revolve

10

Elastic Cloud Solution Sp. z o.o.

33

RIOT

11

EVER Sp. z o.o.

34

SARE S.A.

12

FIS-SST

35

Sevencomp

13

Future Processing Sp. z o.o.

36

SimSoftLab Sp. z o.o.

14

Globe IT sp. z o. o.

37

Sky Technology Sp. z.o.o.

15

Igoria Trade S.A.

38

Software Inn Sp. z o.o.

16

InPhoTech sp. z o.o.

39

Stermedia Sp. z o.o.

17

Instytut Technik Innowacyjnych EMAG

40

Symmetra Sp. z o.o.

18

Intive

41

Techmo

19

JMMJ s.j.

42

Titanis Sp. z o.o.

20

Knoocker

43

Top Coop

21

Kontakt.io

44

Visual Promo

22

Konwerga Sp. z o.o.

45

VSoft S.A.

23

Lacan Export Solutions Sp. z o.o.

   

Natomiast w niedzielę, 23 kwietnia odbyła się uroczysta gala inaugurująca targi Hannover Messe 2017, których krajem partnerskim jest Polska. W wydarzeniu uczestniczyli kanclerz Angela Merkel, premier Beata Szydło, wicepremierzy Mateusz Morawiecki i Jarosław Gowin oraz przedstawiciele biznesu. Polska Agencja Inwestycji i Handlu przygotowała nowoczesne widowisko, w którym wystąpili polscy artyści młodego pokolenia.

Polska jest krajem partnerskim tegorocznej edycji targów Hannover Messe. Nasze hasło to SMART MEANS POLAND. Natomiast hasłem Hannover Messe 2017 jest „Integrated Industry – Creating Value”. Idea ta łączy w sobie różne tematy związane np. z cyfryzacją produkcji (Industry 4.0) czy efektywnością energetyczną.

24 kwietnia o godz. 9.00 z udziałem przedstawicieli najwyższych władz państwowych i firm obecnych na targach, nastąpiła oficjalna prezentacja stoiska narodowego. Następnie miejsce miała wizytacja stoisk polskich i niemieckich wystawców.

Stoisko narodowe jest usytuowane w hali 3 kompleksu targów. Na powierzchni ok. 1,2 tys. m kw. swoje innowacyjne produkty i rozwiązania przedstawi 10 polskich firm. Są to:
 • Solaris Bus & Coach S.A. – światowy producent autobusów, w tym autobusów elektrycznych,
 • Ursus Bus S.A – światowy producent pojazdów, w tym z napędem elektrycznym;
 • Transition Technologies – firma oferująca systemy informatyczne i inżynierskie dla przemysłu, przede wszystkim energetycznego;
 • Saule Technologies – autor nowej technologii wytwarzania elastycznych ogniw fotowoltaicznych na bazie perowskitów;
 • Ekoenergetyka-Polska – producent infrastruktury ładowania dla autobusów i samochodów elektrycznych;
 • DT Poland – producent nowoczesnego oprogramowania;
 • Zortrax – producent drukarek 3D i materiałów do druku służących do zaawansowanego projektowania dla przemysłu;
 • Medcom – jeden z najbardziej innowacyjnych producentów urządzeń energoelektronicznych na świecie;
 • H. Cegielski – Poznań S.A. – firma o ponad 170-letniej tradycji oferująca zaawansowane technologicznie produkty z branż takich jak energetyka, transport, inżynieria środowiskowa, produkcja konstrukcji stalowych;
 • TMA Automation – firma projektująca i budująca nowoczesne rozwiązania z zakresu: robotyki, automatyki, mechaniki i systemów wizyjnych.

Na polskim stoisku narodowym obecnych jest też 8 województw: lubelskie, lubuskie, małopolskie, opolskie, pomorskie, śląskie, świętokrzyskie, zachodniopomorskie, 5 Specjalnych Stref Ekonomicznych (Łódzka SSE, Kostrzyńsko-Słubicka SSE, Wałbrzyska SSE, Mielecka SSE, Tarnobrzeska SSE) oraz Urząd Dozoru Technicznego.

Polska dysponuje też stoiskiem SciTech Poland (hala 2). Na 420 m kw. swoje wynalazki prezentują studenci – laureaci projektu „Najlepsi z najlepszych”. Wśród nich znajdują się między innymi robot, który uczy dzieci programowania (Photon), łazik marsjański, autonomiczny pojazd elektryczny czy samochód solarny. Innowacyjne technologie przedstawiają również uczelnie i instytuty naukowe.

W Hanowerze będzie też 20 młodych innowacyjnych firm, które swoją ofertę przedstawią w strefie start-upów. Są to m.in. 3 firmy z nagrodą Ministra Rozwoju i Finansów:
 • XTPL – spółka technologiczna, która rozwija chronioną patentem technologię druku ultracienkich linii przewodzących;
 • HussarTech – start-up zajmujący się komercyjnym zastosowaniem wynalazku, jakim jest hybrydowy materiał o właściwościach bakteriobójczych, grzybobójczych i antywirusowych;
 • Billon Group – firma technologiczna, która stworzyła pierwszy na świecie system pieniądza elektronicznego, umożliwiający obrót złotym polskim oraz innymi walutami w zgodzie z regulacjami oraz bez ograniczeń czasu i miejsca.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wystawy na świecie
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Opticum HD Sloth Classic

Najnowszy odbiornik cyfrowy HDTV PVR Ready marki Opticum do współpracy...

179 zł Więcej...

Odbiornik GiGaBlue UHD UE

Niedrogi satelitarny odbiornik HD PVR Ready oparty o oprogramowanie na...

999 zł Więcej...

Fransat: CAM + karta

Oryginalny moduł (CAM) CI wraz z kartą Fransat. Zapewnia dostęp...

550 zł Więcej...