Co będzie można zobaczyć na IFA 2017 w Berlinie?

dodano: 2017-04-24 10:58
autor: Janusz Sulisz/Anita Kaźmierska | źródło: Messe Berlin/satkurier.pl

IFA 2017 GPC Podczas IFA 2017 Global Press Conference, która odbyła się w dniach 20-23 kwietnia w Lizbonie, przedstawiono tematy, na jakich skupiać się będzie najbliższa edycja targów i konferencji IFA 2017 w Berlinie. Organizatorzy poinformowali ponadto, że oprócz standardowej powierzchni dedykowanej wystawcom, którzy będą chcieli zaprezentować swoje produkty i innowacje, wydzielona zostanie także specjalna przestrzeń dla start-upów - IFA NEXT, a także IFA Global Markets.

IFA 2017 GPC


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Rynki sprzętu AGD i elektroniki użytkowej zbliżają się do siebie. IFA świętuje już 10. edycję Home Appliances @ IFA. Stale jest wiodącą platformą dla obu segmentów rynku. Żadne inne targi nie są w stanie zaspokoić wszystkich potrzeb branży, sprzedawców detalicznych, konsumentów i uczestników rynku medialnego. Kontynuacja sukcesu odzwierciedla się w stałym wzroście zamówień - ponad 4,7 mld dol. podczas IFA 2016 - powiedział Hans-Joachim Kamp, przewodniczący rady nadzorczej gfu Consumer & Home Electronics GmbH.

 
W Polsce na jedno gospodarstwo domowe przypada średnio 1,2 telewizora, podczas gdy w Europie - 1,8 telewizora, wynika z danych GfK
 

- Obroty na rynku cyfrowym nadal są wysokie. Około 950 mld dol. przychodów rocznie spodziewane jest w latach 2017 i 2018. Smartfon, niezależnie od tego, czy w domu, czy w podróży, kształtuje postęp na rynku. Łączy wszystkie obszary życia codziennego, od telewizora w salonie do pralki, ekspresu do kawy lub wagi łazienkowej. Internet rzeczy dotarł już do konsumenta - powiedział Jürgen Boyny, dyrektor globalny ds. elektroniki użytkowej w GfK Retail and Technology.

 
 

- Wierzymy, że nadszedł czas na zdefiniowanie elektroniki użytkowej w nowy sposób. Granice pomiędzy elektroniką użytkową a sprzętem domowym, światem cyfrowym a fizycznym zacierają się. Niezależnie od tego, czy w kuchni, salonie czy biurze, „konsumeryzacja” urządzeń ma charakter wykładniczy - od rozrywki w salonie, po opiekę zdrowotną i odnowę biologiczną, samochody, urządzenia przenośne, gry komputerowe, usługi takie jak Internet rzeczy i inteligentny dom, nowe dziedziny, takie jak drony, wirtualna, powiększona i mieszana rzeczywistość. Dzisiaj elektronika użytkowa łączy i kształtuje wszystko. Jeśli przybędziesz na IFA, zobaczysz, jak w przyszłości będzie wyglądać życie i praca - powiedział dr Christian Göke, dyrektor generalny Messe Berlin.

- Strukturyzujemy IFA 2017, aby skupić się na markach i innowacjach - i zdefiniować nową platformę dla firm, które projektują, produkują i sprzedają komponenty - „bloki” przyszłej elektroniki użytkowej i urządzeń domowych - dodał Göke. - W tym roku oferujemy więcej niż kiedykolwiek powierzchni dla marek, wszystko w jednym miejscu i wyraźnie zorganizowane według kategorii. Odwiedziny IFA we Funkturm nie są polowaniem na skarby, ale wciągającym, skoncentrowanym doświadczeniem branżowym.

- Wprowadzamy także IFA Global Markets, ponieważ chcemy oferować jeszcze lepsze wsparcie dla jednego segmentu naszej branży, który jest podstawą wszystkich naszych działań: pełnego łańcucha dostaw, od producentów komponentów do producentów OEM i ODM. Ten łańcuch dostaw przyczynia się do wykładniczej różnorodności nowych produktów wprowadzających nowe rynki w ramach IFA. IFA Global Markets to odrębna platforma, której głównym celem jest stworzenie największej w Europie wystawy dla branży elektronicznej - powiedział Göke.

 

IFA Global Markets będzie działać przez cztery dni od niedzieli do środy (3-6 września) w samym sercu miasta, w pobliżu stacji Berlin niedaleko Placu Poczdamskiego. Organizatorzy zapewnią transport między IFA Global Markets a IFA.

Targi i konferencja IFA 2017 odbędą się w dniach 1-6 września 2017 roku w Berlinie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wystawy na świecie
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...

Bezprzewodowy przedłużacz pilota Lenkeng LKV388IR

Bezprzewodowy przedłużacz zdalnego sterowania pilotów. Umożliwia obsługę wielu urządzeń w...

190 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM920 Ultra HD FBC

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1 690 zł Więcej...