Innogy Polska i Hub:raum razem dla startupów

dodano: 2017-04-20 18:18
autor: Łukasz Knapik | źródło: Innogy Polska

Innogy Polska, Hub:raum, T-Mobile „WARP Empower Spaces” grafika rysunek animacja bajka Innogy Polska rozpoczęła współpracę z Hub:raum, jednostką stworzoną przez grupę Deutsche Telekom (właściciela sieci T-Mobile), która wspiera startupy. Firmy wspólnie rozpoczęły wdrożenie programu „WARP Empower Spaces”, który umożliwia młodym przedsiębiorstwom wprowadzenie na rynek ich innowacyjnych produktów i usług.

Innogy Polska, Hub:raum, T-Mobile „WARP Empower Spaces” grafika rysunek animacja bajka


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Do podjęcia współpracy w ramach programu poszukiwane są startupy, które specjalizują się obszarach takich jak smart living, smart city, smart home, inteligentne wykorzystywanie energii, ENERNET. Jak czytamy w komunikacie, są to jedynie wybrane przykłady, a Innogy i Hub:raum zapraszają do współpracy również firmy, które mają do zaoferowania nieszablonowe rozwiązania, które mogą zadziwić rynek i zmienić miejsca, w których żyjemy i pracujemy.

- Startupy odgrywają ważną rolę w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań przyszłości. Do osiągnięcia sukcesu potrzebny jest im partner, który dobrze zna rynek i otoczenie biznesowe. Innogy Polska wspiera młode polskie przedsiębiorstwa, oferując im skalowanie produktów i usług w oparciu o wiedzę ekspercką, kanały komunikacji oraz sprzedaży. W ten sposób staramy się dzielić wieloletnim doświadczeniem z inspirującymi podmiotami. Z programem „WARP Empower Spaces” wiążemy duże nadzieje i jesteśmy bardzo ciekawi rezultatów współpracy ze startupami, które zostaną wybrane w procesie rekrutacji

- mówi Artur Stawiarski, dyrektor do spraw strategii i rozwoju przedsiębiorstwa/ M&A Innogy Polska.

- Idea programu „WARP Empower Spaces” jest spójna z koncepcją działania samego Hub:raum. W obydwu przypadkach chodzi o znalezienie młodych przedsiębiorców pracujących nad innowacyjnymi rozwiązaniami i wykorzystanie efektu synergii płynącego ze współpracy między nimi, a światowej klasy korporacjami. Wierzymy, że współdziałanie takich środowisk, może doprowadzić do wypracowania nowatorskich rozwiązań, które popchną nasze życie w nową technologicznie erę

- komentuje Marcin Maciejewski, Innovation Driver w Hub:raum Kraków.

- Hub:raum przez cztery lata swojej działalności zyskał zasoby, doświadczenie i unikalną w skali europejskiej wiedzę w zakresie rozwoju działalności startupów. Możemy śmiało powiedzieć, że czyni nas to ekspertami w zakresie akceleracji projektów startupowych, zarówno tych z obszaru telekomunikacji, jak i innych, związanych z nowymi technologiami. Ale to nie koniec naszych atutów. Z całą pewnością są nimi także nowoczesna i przestronna powierzchnia biurowa w Krakowie oraz fantastyczna atmosfera pracy w młodym i energicznym zespole

- dodaje Jakub Probola, szef Hub:raum dla Europy Środkowo-Wschodniej.


Termin zgłaszania do programu mija w piątek, 26 maja br. W procesie selekcji wybranych zostanie około pięciu startupów, które w dalszym etapie zostaną zaproszone na dwudniowe warsztaty pokazowe do siedziby Hub:raum w Krakowie. W kolejnym etapie zostaną wybrane dwa startupy rekomendowane do akceleracji, które po zakończeniu fazy pilotażowej będą gotowe do wejścia na rynek.

- Udział w programie jest bezpłatny i nie wymaga od startupów wniesienia własnego kapitału, a prawa własności intelektualnej pozostaną po ich stronie - czytamy w komunikacie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Opticum HD Sloth Classic

Najnowszy odbiornik cyfrowy HDTV PVR Ready marki Opticum do współpracy...

179 zł Więcej...

Odbiornik GiGaBlue UHD UE

Niedrogi satelitarny odbiornik HD PVR Ready oparty o oprogramowanie na...

999 zł Więcej...

Fransat: CAM + karta

Oryginalny moduł (CAM) CI wraz z kartą Fransat. Zapewnia dostęp...

550 zł Więcej...