Przełomowe telewizory Panasonic 4K Pro Ultra HD

dodano: 2017-02-17 10:49
autor: Jakub Sulisz | źródło: Panasonic

Panasonic 4K Pro Ultra HD Panasonic ma przyjemność zaprezentować ofertę telewizorów LED na rok 2017 obejmującą modele 4K UHD oraz Full HD. Opracowane z myślą o uzupełnieniu nowej oferty telewizorów 4K Pro Ultra HD OLED modele LED najnowszej generacji wyposażono w najbardziej zaawansowane procesory, udoskonalone oświetlenie LED i najnowsze panele LCD. Panasonic oferuje nabywcom wyjątkową jakość obrazu HDR we wszystkich modelach 4K.

Panasonic 4K Pro Ultra HD


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Firma nie zadowoliła się jednak wyłącznie poprawieniem parametrów. W nowych modelach w większym stopniu wykorzystano materiały najwyższej jakości i zastosowano innowacyjne rozwiązania, które pozwoliły zaoferować klientom bardziej stylowe i elastyczne wzornictwo we wszystkich telewizorach. Jednym z takich rozwiązań są regulowane podstawy oferujące wiele możliwości ustawienia odbiornika.

HDR w odpowiedzi na obecne i przyszłe oczekiwania
Technologia HDR (High Dynamic Range) jest niezwykle istotna dla odwzorowania detali — szczególnie w scenach, w których pojawiają się jednocześnie bardzo ciemne i bardzo jasne obszary — i odtworzenia kolorów z dokładnością właściwą profesjonalnemu sprzętowi wykorzystywanemu przez filmowców. Po raz pierwszy Panasonic oferuje tę niezbędną funkcję we wszystkich modelach 4K. Dzięki obsłudze wielu formatów HDR wszystkie modele są przystosowane do wyświetlania treści w standardzie HDR10 (Ultra HD Blu‑ray oraz serwisy oferujące przesyłanie strumieniowe online) i są gotowe do obsługi treści ze źródeł Hybrid Log Gamma (HLG; oczekuje się, że zostaną one uruchomione jeszcze w tym roku).

Wszystkie telewizory 4K Panasonic na rok 2017 będą obsługiwały przesyłanie strumieniowe w 4K HDR treści pochodzących z Netflix, Amazon i YouTube.

Większe, szybsze ekrany we wszystkich modelach
Modele 4K dostępne są z ekranem o wielkości od 40 do 75 cali. Flagowy model EX780 jest dostępny z ekranami o czterech wielkościach, tak samo jak wysokiej klasy model EX700 oraz  model EX600. Także podstawowe modele Full HD (ES600 oraz ES500)  charakteryzują się szybszymi panelami i elegantszym wzornictwem.
 
Panasonic EX780

Spełnienie wymagań HDR z myślą o graczach
Ponieważ technologia HDR jest coraz powszechniej stosowana w konsolach gier 4K, najszybszy w historii tryb gier Panasonic 4K HDR spełni oczekiwania nawet najbardziej wytrawnych graczy. Input lag we wszystkich telewizorach 4K LED znacząco ograniczono w celu zwiększenia płynności gier 4K HDR, co jest szczególnie istotne w przypadku gier dynamicznych, wymagających szybkiej reakcji. 

EX780: Najwyższa jakość obrazu najnowszej generacji, zgodna z intencjami producentów filmowych
Flagowym modelem w ofercie telewizorów LED na rok bieżący jest EX780 dostępny w wersji z ekranem o wielkości 75, 65, 58 i 50 cali. Wyposażono go w wyświetlacz kinowy umożliwiający prezentację filmów w sposób w pełni zgodny z intencjami ich twórców dzięki połączeniu kinowej rozpiętości barw, udoskonalonego miejscowego przyciemnienia, pozwalającego na uzyskanie głębokich, atramentowych czerni z subtelną gradacją, oraz doskonałego poziomu jasności.

W modelu EX780 oznaczonym prestiżowym symbolem 4K Pro HDR zamontowano panel o wysokiej jasności (Super Bright Panel) o doskonałym poziomie kontrastu oraz procesor Studio Colour HCX2, stosowany w profesjonalnych telewizorach Panasonic OLED. Możliwości nowo opracowanego chipsetu, który został udoskonalony przez doświadczonych specjalistów w Panasonic Hollywood Lab, pozwoliły na uzyskanie optymalnego odwzorowania kolorów dzięki systemowi korygowania barw obejmującemu wykorzystanie tabel podglądu 3D. Podobnie jak w przypadku modeli OLED dla każdego stopnia jasności istnieje pełna baza kolorów przechowywana w chipsecie, dzięki czemu wyświetlane barwy są zawsze dokładnie odwzorowane, nawet w przypadku szczególnie wymagających materiałów.

Procesor Studio Colour HCX2 umożliwia znaczące poprawienie jakości obrazu dzięki udoskonalonemu cyfrowo miejscowemu przyciemnianiu (Digitally Enhanced Local Dimming) podświetlania LED. Łączy ono precyzyjne sterowanie podświetlaniem z dodatkowym przetwarzaniem w celu lepszego umiejscowienia poziomu czerni oraz uzyskania światowej klasy obrazów HDR. W modelu EX780 zastosowano całkowicie nową funkcję poprawiania jasności HDR (HDR Brightness Enhancer) opracowaną przez Panasonic z myślą o optymalizacji jakości obrazu HDR w jasno oświetlonych pomieszczeniach. Ciemne sceny, które w takich warunkach trudniej się ogląda, są optymalizowane, by zwiększyć luminancję obszarów o mniejszej jasności, dzięki czemu każda scena wygląda na ekranie tak, jak życzył sobie jej twórca, nawet w jasnym otoczeniu.

Superszybki panel EX780 z procesorem 2400 Hz umożliwia wyeliminowanie zakłóceń płynności podczas scen dynamicznych, na przykład w zawodach sportowych czy filmach akcji, i wyświetlanie ich w sposób doskonale płynny.

Wszystkie modele EX780 zaprojektowano zgodnie z tymi samymi zasadami „Art & Interior”, które są widoczne we flagowych telewizorach Panasonic OLED, łączących niepowtarzalny styl i subtelność. Panasonic na nowo zdefiniował sposób projektowania telewizorów dzięki innowacyjnemu podejściu „Switch Design”. Umożliwia ono umieszczenie 50- i 58-calowych modeli w jednym z czterech położeń w pionie, podczas gdy opcja obrotu dostępna w modelach z ekranem o przekątnej 50, 58 i 65 cali zapewnia jeszcze większą elastyczność pozwalającą na uzyskanie idealnego kąta widzenia. Podejście „Switch Design” uwzględnia ponadto sposób prowadzenia przewodów, które są sprytnie ukryte w środkowym słupku podstawy.

Obsługa modelu EX780 to czysta przyjemność dzięki zaprojektowanemu przez Panasonic interfejsowi My Home Screen 2.0 z przejrzystymi, kolorowymi ikonami umieszczonymi na dynamicznej karuzeli. Interfejs, który można łatwo dostosować, pozwala na szybkie i intuicyjne wyszukanie treści pochodzących z różnych źródeł, takich jak kanały telewizyjne, strony internetowe, aplikacje i urządzenia zewnętrzne. Do nowych funkcji należą ulubione foldery dla wielu użytkowników, umieszczony na pilocie przycisk My App, którego działanie można spersonalizować, by zapewnić sobie szybszy dostęp do ulubionych treści, oraz przebudowana aplikacja Media Player, obsługująca treści w standardach 4K HDR10 i HLG.

EX700: Zadziwiająca jakość obrazów 4K HDR i unikalne wzornictwo
Wysokiej klasy telewizory EX700 4K, dostępne w wersji z ekranem o wielkości 65, 58, 50 i 40 cali, są wyposażone w procesor 1600 Hz zapewniający doskonałą jakość obrazu oraz idealną płynność ruchu. Zastosowane w modelu EX700 miejscowe przyciemnianie w połączeniu z panelem o wysokiej jasności, znakomitym kontrastem i nowym zaawansowanym przetwarzaniem kolorów umożliwia wyświetlanie idealnie naturalnego obrazu HDR ze źródeł HDR10 i HLG z niezwykle wiernie odwzorowanymi barwami oraz imponującym poziomem szczegółów — zarówno w obszarach ciemnych, jak i miejscach o wysokiej jasności.
 

Oprócz atrakcyjnej obudowy „Art & Interior” wykonanej z wysokiej jakości metalu model EX700 wyróżnia się również specjalnie zaprojektowaną podstawą (Switch Design), której szerokość można regulować w bardzo dużym zakresie  odpowiednio do rozmiarów stolika. Elegancko zakrzywioną podstawę można ponadto zamontować w zależności od indywidualnych preferencji, co oznacza, że użytkownicy mogą ustawić ją na cztery różne sposoby. Podobnie jak w przypadku modelu EX780 telewizor EX700 wyposażony jest w przyjazny dla użytkownika interfejs My Home Screen 2.0.

EX600: Większe i szybsze niż kiedykolwiek wcześniej, a do tego z technologią HDR
Dzięki zastosowanemu w modelu EX600 panelowi o wysokim kontraście, zaawansowanej technologii przetwarzania kolorów oraz adaptacyjnemu przyciemnianiu podświetlenia Panasonic może zaoferować zalety technologii HDR nabywcom wszystkich monitorów 4K. Po raz pierwszy w tej serii dostępny jest również ekran o wielkości 65 cali (w ofercie są również wersje 55-, 49- i 40-calowe). Dzięki szybszemu procesorowi 1300 Hz model EX600 doskonale radzi sobie z dynamicznymi scenami akcji. EX600 wyposażono w system My Home Screen 2.0 ułatwiający obsługę, a nowa obudowa „Art & Interior” została w elegancki sposób połączona z podstawą „Switch Design” (w wersji z ekranem o wielkości 65 i 55 cali), która — podobnie jak w modelu EX700 — umożliwia regulację szerokości zgodnie z indywidualnymi preferencjami.
 

ES500: Dopracowana jakość Full HD
Flagowym modelem w ofercie telewizorów Full HD jest ES500 wyposażony w szybszy procesor 600 Hz zwiększający płynność dynamicznych scen. Odbiornik dostępny jest w wersji z ekranem o wielkości 40 i 49 cali. Jego istotną cechą jest również udoskonalone wzornictwo z najwyższej jakości metalową podstawą oraz elegancką obudową wycinaną w technologii Diamond Cut, która dodaje urządzeniu wyrafinowania i stanowi godną oprawę płynnych, jasnych obrazów.
 

ES400: Jasność obrazu i łatwe w użyciu inteligentne funkcje
Dzięki technologii sterowania adaptacją podświetlenia oraz panelowi 400 Hz o wysokim kontraście model ES400 pozwala uzyskać głębokie czernie w scenach ciemnych i wyraziste detale w jasnych. Umożliwia również strumieniowe przesyłanie treści z telewizora na ekran smartfona lub tabletu znajdujących się w innych pomieszczeniach w domu.
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 4k + 8K
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Corab COR-900 grafit

Najnowszy model polskiej anteny stalowej 90cm z zawieszeniem sztywnym w...

99 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM920 Ultra HD S2X FBC Multistream

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1 840 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...