Projektory Panasonic i rozwiązania Digital Signage na ISE 2017

dodano: 2017-02-07 12:28 | aktualizacja: 2017-02-07 13:20
autor: Jakub Sulisz | źródło: Panasonic

Panasonic Digital Signage Panasonic zapowiedział w Amsterdamie wprowadzenie na rynek nowej serii projektorów laserowych PT-RZ21K o jasności 20 000 lumenów. Urządzenia łączą w sobie funkcjonalność najpopularniejszego w Europie projektora lampowego Panasonic PT-DZ21K z niezawodną technologią laserową. Ponadto firma zaprezentowała - gotową do wprowadzenia na rynek - platformę LinkRay służącą do transmisji danych za pomocą światła.

Panasonic Digital Signage


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Seria PT-RZ21K obejmująca dwa modele 3-Chip DLP, wyposażone w technologię laserową Solid Shine, to jedna z wielu nowości przedstawionych przez Panasonic podczas tegorocznych targów ISE. Urządzenia mają podobne zastosowanie co popularny na rynku model lampowy Panasonic PT-DZ21K, są przeznaczone do obsługi eventów i wydarzeń realizowanych w dużych pomieszczeniach. 
 

Kolejną nowością są łatwe w obsłudze i lekkie projektory z linii PT-VZ580 przeznaczone do zastosowań biznesowych i edukacyjnych. Linia 3LCD PT-VZ580 obejmuje trzy modele bezprzewodowe i trzy sieciowe oferujące jasność na poziomie 5000 lumenów i rozdzielczość WUXGA (PT-VZ585N / PT-VZ580), 5300 lumenów przy rozdzielczości WXGA (PT-VW545N / PT-VW540) oraz 5500 lumenów przy rozdzielczości XGA (PT-VX615N / PT-VX610).
 

Na stoisku Panasonic prezentowana jest pełna oferta profesjonalnych rozwiązań audiowizualnych dla sektora edukacji, korporacyjnego, public display i wynajmu. Jedną z głównych atrakcji jest pokaz na żywo z wykorzystaniem projektorów laserowych o jasności 30 000 lumenów. Projekcja wyświetlana jest na ogromnych latających balonach. W celu organizacji pokazu Panasonic podjął współpracę z czterema firmami.

Przygotowaniem wyświetlanej prezentacji zajęła się firma Painting with Light, latające balony AirOrbs dostarczyło przedsiębiorstwo Airstage, a za odtworzenie treści, mapping w czasie rzeczywistym oraz integrację technologii pozostałych partnerów odpowiedzialna jest firma d3 Technologies. Czwartym partnerem jest firma Blacktrax, która dostarczyła system śledzenia ruchu umożliwiający odtworzenie prezentacji na poruszających się obiektach.
 

Jedną z głównych atrakcji stoiska Panasonic jest technologia LinkRay, której koncepcja po raz pierwszy została zaprezentowana w ubiegłym roku. Jest to platforma przekazywania danych za pomocą światła emitowanego przez wyświetlacze Digital Signage, szyldy lub innego rodzaju źródła światła LED. Rozwiązanie ma służyć jako narzędzie marketingowe działające w systemie 1-2-1 ze smartfonami użytkowników. Podczas ISE każdy zwiedzający stoisko Panasonic może sam wypróbować działanie platformy LinkRay i za pomocą swojego smartfona ściągać informacje na temat rozwiązań i produktów firmy.

W obszarze Digital Signage Panasonic zaprezentował także serię wyświetlaczy E-LED oznaczoną symbolem SF2. Urządzenia będą dostępne w czterech rozmiarach, oferują rozdzielczość Full HD i jasność 450 cd/m2. Są też wyposażone w panel IPS zapewniający szerokie kąty patrzenia. Z kolei dzięki podświetleniu E-LED są energooszczędne i efektywne kosztowo nawet podczas pracy przez całą dobę.
 

Ponadto Panasonic uzupełnił ofertę wyświetlaczy wielodotykowych. Modele TH-75BQE1 oraz TH-65BFE1 będą stanowić przystępne cenowo rozwiązanie do szerokiego zastosowania w biznesie i edukacji. Nowe urządzenia: 75-calowy monitor 4K (TH-75BQE1) oraz 65-calowy model Full HD są kompatybilne z oprogramowaniem Panasonic Whiteboard Software i oferują możliwość podłączenie komputera za pomocą złączy USB, HDMI lub VGA.

Panasonic z każdym rokiem coraz mocniej zaznacza swoją obecność na targach ISE. Tym razem szczególnie ekscytująca jest dla nas prezentacja rozwiązań do pokazów na żywo. Dzięki technologii laserowej, zapewniającej niższe koszty operacyjne i wynajmu, wykorzystanie projekcji podczas tego rodzaju wydarzeń staje się coraz bardziej powszechne. Liczymy, że do szybszego rozwoju tego rynku przyczyni się między innymi wprowadzony przez nas model PT-RZ21K, czyli laserowa wersja najpopularniejszego w branży projektora wysokiej jasności - mówi Jan Markus Jahn, Dyrektor Panasonic Visual Systems w Europie.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wydarzenia i targi
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Ferguson Ariva 153 Combo z DVB-S2/T2/C

Odbiornik HD Combo. Satelitarno-naziemny odbiornik cyfrowy HDTV PVR Ready marki...

265 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 110A biała

Fuba DAA 110A to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

690 zł Więcej...

Antena AX GALAXY Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa AX Galaxy Combo. Zaprojektowana do w obu...

55 zł Więcej...