Projektory Panasonic i rozwiązania Digital Signage na ISE 2017

dodano: 2017-02-07 12:28 | aktualizacja: 2017-02-07 13:20
autor: Jakub Sulisz | źródło: Panasonic

Panasonic Digital Signage Panasonic zapowiedział w Amsterdamie wprowadzenie na rynek nowej serii projektorów laserowych PT-RZ21K o jasności 20 000 lumenów. Urządzenia łączą w sobie funkcjonalność najpopularniejszego w Europie projektora lampowego Panasonic PT-DZ21K z niezawodną technologią laserową. Ponadto firma zaprezentowała - gotową do wprowadzenia na rynek - platformę LinkRay służącą do transmisji danych za pomocą światła.

Panasonic Digital Signage


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Seria PT-RZ21K obejmująca dwa modele 3-Chip DLP, wyposażone w technologię laserową Solid Shine, to jedna z wielu nowości przedstawionych przez Panasonic podczas tegorocznych targów ISE. Urządzenia mają podobne zastosowanie co popularny na rynku model lampowy Panasonic PT-DZ21K, są przeznaczone do obsługi eventów i wydarzeń realizowanych w dużych pomieszczeniach. 
 

Kolejną nowością są łatwe w obsłudze i lekkie projektory z linii PT-VZ580 przeznaczone do zastosowań biznesowych i edukacyjnych. Linia 3LCD PT-VZ580 obejmuje trzy modele bezprzewodowe i trzy sieciowe oferujące jasność na poziomie 5000 lumenów i rozdzielczość WUXGA (PT-VZ585N / PT-VZ580), 5300 lumenów przy rozdzielczości WXGA (PT-VW545N / PT-VW540) oraz 5500 lumenów przy rozdzielczości XGA (PT-VX615N / PT-VX610).
 

Na stoisku Panasonic prezentowana jest pełna oferta profesjonalnych rozwiązań audiowizualnych dla sektora edukacji, korporacyjnego, public display i wynajmu. Jedną z głównych atrakcji jest pokaz na żywo z wykorzystaniem projektorów laserowych o jasności 30 000 lumenów. Projekcja wyświetlana jest na ogromnych latających balonach. W celu organizacji pokazu Panasonic podjął współpracę z czterema firmami.

Przygotowaniem wyświetlanej prezentacji zajęła się firma Painting with Light, latające balony AirOrbs dostarczyło przedsiębiorstwo Airstage, a za odtworzenie treści, mapping w czasie rzeczywistym oraz integrację technologii pozostałych partnerów odpowiedzialna jest firma d3 Technologies. Czwartym partnerem jest firma Blacktrax, która dostarczyła system śledzenia ruchu umożliwiający odtworzenie prezentacji na poruszających się obiektach.
 

Jedną z głównych atrakcji stoiska Panasonic jest technologia LinkRay, której koncepcja po raz pierwszy została zaprezentowana w ubiegłym roku. Jest to platforma przekazywania danych za pomocą światła emitowanego przez wyświetlacze Digital Signage, szyldy lub innego rodzaju źródła światła LED. Rozwiązanie ma służyć jako narzędzie marketingowe działające w systemie 1-2-1 ze smartfonami użytkowników. Podczas ISE każdy zwiedzający stoisko Panasonic może sam wypróbować działanie platformy LinkRay i za pomocą swojego smartfona ściągać informacje na temat rozwiązań i produktów firmy.

W obszarze Digital Signage Panasonic zaprezentował także serię wyświetlaczy E-LED oznaczoną symbolem SF2. Urządzenia będą dostępne w czterech rozmiarach, oferują rozdzielczość Full HD i jasność 450 cd/m2. Są też wyposażone w panel IPS zapewniający szerokie kąty patrzenia. Z kolei dzięki podświetleniu E-LED są energooszczędne i efektywne kosztowo nawet podczas pracy przez całą dobę.
 

Ponadto Panasonic uzupełnił ofertę wyświetlaczy wielodotykowych. Modele TH-75BQE1 oraz TH-65BFE1 będą stanowić przystępne cenowo rozwiązanie do szerokiego zastosowania w biznesie i edukacji. Nowe urządzenia: 75-calowy monitor 4K (TH-75BQE1) oraz 65-calowy model Full HD są kompatybilne z oprogramowaniem Panasonic Whiteboard Software i oferują możliwość podłączenie komputera za pomocą złączy USB, HDMI lub VGA.

Panasonic z każdym rokiem coraz mocniej zaznacza swoją obecność na targach ISE. Tym razem szczególnie ekscytująca jest dla nas prezentacja rozwiązań do pokazów na żywo. Dzięki technologii laserowej, zapewniającej niższe koszty operacyjne i wynajmu, wykorzystanie projekcji podczas tego rodzaju wydarzeń staje się coraz bardziej powszechne. Liczymy, że do szybszego rozwoju tego rynku przyczyni się między innymi wprowadzony przez nas model PT-RZ21K, czyli laserowa wersja najpopularniejszego w branży projektora wysokiej jasności - mówi Jan Markus Jahn, Dyrektor Panasonic Visual Systems w Europie.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wydarzenia i targi
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

239 zł Więcej...

Antena AX 1000+ Combo LTE ProLine dla MUX 8

Nowy model anteny dla naziemnej TV cyfrowej - szerokopasmowa antena...

89 zł Więcej...

Konwerter Octo Opticum Robust

Konwerter typu Universal marki Opticum o wsp. szumów ... 0,1dB...

119 zł Więcej...