Samsung wstrzymuje produkcję i sprzedaż Note 7

dodano: 2016-10-11 14:03 | aktualizacja: 2016-10-11 15:11
autor: Jakub Sulisz | źródło: Samsung

samsung logo Koreański gigant Samsung podał informację o zaprzestaniu produkcji oraz sprzedaży smartfona Samsung Galaxy Note 7. Firma zaleca również posiadaczom Note 7 wyłączenie ich oraz niezwłoczny zwrot, nawet tych, które zostały już wymienione. Wszystko przez problemy ostatniej partii Note 7, która miała zastąpić wadliwe modele z niesprawnymi bateriami.

Samsung Note 7


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Samsung Galaxy Note 7 zadebiutował na rynku w sierpniu 2016 roku. Miał być hitem, a zarazem konkurencją dla królującego na listach sprzedaży iPhone'a. Niestety już na samym wstępie okazało się, że Note 7 od Samsunga przegrzewają się i stają w płomieniach. Koncern ogłosił wymianę 2,5 miliona urządzeń, które już trafiły do sprzedaży. Niestety po ostatnich doniesieniach koncern zdecydował się zaprzestać produkcji i sprzedaży Note 7. Partia telefonów, która miała zastąpić wadliwe modele, również nie jest idealna. Pojawiły się kolejne informacje o samozapłonie urządzeń, a to przelało czarę goryczy. 

Oficjalny komunikat Samsunga:

Współpracujemy z odpowiednimi organami nadzoru w celu wyjaśnienia przyczyn zgłoszonych ostatnio incydentów dotyczących Note 7. Bezpieczeństwo użytkowników jest dla nas najważniejsze. Z tego powodu Samsung zwraca się do wszystkich operatorów i sprzedawców na całym świecie o wstrzymanie sprzedaży i wymiany Note 7 do czasu zakończenia postępowania wyjaśniającego.

Dokładamy wszelkich starań, aby wraz z właściwymi organami nadzoru wyjaśnić tę sytuację. Użytkownicy oryginalnych oraz wymienionych Note 7 powinni wyłączyć telefony i zaprzestać ich używania, a także skorzystać z dostępnych środków zaradczych.

Informacja dla klientów z Polski: w najbliższym czasie podamy bardziej szczegółowe informacje dotyczące Note7, które znajdują się w posiadaniu lub zostały zamówione przez polskich klientów.


Na wieść o zaprzestaniu produkcji Galaxy Note 7 kurs spółki na giełdzie w Londynie spadł we wtorek 11 października o ponad 10 procent.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Android
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Tivusat: karta + CAM w UHD

Karta Tivusat z modułem CAM TeleSystem. Umożliwia oglądanie włoskiego pakietu...

550 zł Więcej...

TNT Sat: dekoder Vega HD + karta

Dekoder Vega HD wraz z kartą TNT Sat. Zapewnia dostęp...

630 zł Więcej...

Fransat: CAM + karta

Oryginalny moduł (CAM) CI wraz z kartą Fransat. Zapewnia dostęp...

550 zł Więcej...