Nowy odtwarzacz Ultra HD Blu-ray Panasonic DMP-UB700

dodano: 2016-09-08 12:22 | aktualizacja: 2016-11-20 19:41
autor: Janusz Sulisz | źródło: Panasonic

Panasonic DMP-UB700 Panasonic na targach IFA 2016 w Berlinie pokazał odtwarzacz Ultra HD Blu-ray DMP-UB700. Zapewnia on obraz w rozdzielczości 4K, ale także obsługuje wysoki zakres dynamiczny (HDR). Podczas projektowania DMP-UB700 wykorzystano doświadczenie placówki badawczo-rozwojowej Blu-ray działającej w ramach Panasonic Hollywood Laboratory (PHL). Specjaliści tego ośrodka rozwinęli i ulepszyli nowy procesor 4K High-Precision Chroma obsługujący technologie obrazowania, takie jak przetwarzanie chrominancji i wysokiej gradacji, które decydują o walorach modelu DMP-UB700.

Panasonic DMP-UB700


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Odtwarzacz Panasonic DMP-UB700 wyposażono w wyjścia Twin HDMI, które pozwalają na elastyczniejsze i łatwiejsze korzystanie z urządzenia. Za sprawą rozdzielenia sygnałów wideo i audio transmisja obrazu oraz dźwięku jest o wiele bardziej czysta. Odtwarzacz DMP-UB700 to także obsługa formatów audio wysokiej rozdzielczości, takich jak DSD i ALAC, a także 4K Video on Demand (VOD).

Co to jest Ultra HD Blu-ray?

Ultra HD Blu-ray jest standardem Blu-ray Disc nowej generacji, który obsługuje rozdzielczość 4K (3840 x 2160). Jednak odtwarzacz DMP-UB700 firmy Panasonic oferuje jeszcze więcej, w tym obsługę wysokiego zakresu dynamicznego tzw. HDR, który pozwala uzyskać realistyczny obraz w rozdzielczości 4K przy dużej szybkości wyświetlania klatek, do 60 na sekundę i luminacji od 1000 do 10.000 nitów.DMP-UB700 wyposażono w nowo opracowany silnik do obsługi standardu 4K, czyli procesor 4K High-Precision Chroma. Dzięki zastosowaniu dokładnego procesu multi-tap DMP-UB700 dostarcza naturalnych obrazów o realistycznej głębi, żywych kolorach i kontrastowej dynamice. W odtwarzaczu zastosowano również funkcję 4K Direct Chroma Up-scaling, dzięki której obraz zapisany w jakości 2K może być wyświetlany w pięknych kolorach i wysokiej rozdzielczości 4K.

Oprócz tradycyjnych formatów WAV, FLAC, MP3, AAC, WMA Panasonic DMP-UB700 odtwarza również w wysokiej jakości pliki muzyczne w formacie DSD (5,6 MHz/2,8 MHz) oraz ALAC. Wystarczy podłączyć go do domowego systemu audio, aby cieszyć się muzyką o jakości porównywalnej do studyjnej.Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom miłośników kina DMP-UB700 oferuje również funkcję Digital Tube Sound z upsamplingiem. Charakterystyczne ciepłe brzmienia wzmacniaczy lampowych są wiernie odwzorowane dzięki cyfrowej obróbce. Sześć różnych rodzajów dźwięku, które tworzą lampy próżniowe, w obróbce cyfrowej o sygnale 96 kHz/192 kHz, sprawia, że można delektować się dźwiękiem o wyjątkowo wysokiej jakości.
Odtwarzacz obsługuje również przesyłanie online materiałów wideo 4K, na przykład za pośrednictwem serwisów YouTube i NETFLIX. Podobnie jak w przypadku odczytywania płyty, wysokiej jakości sygnały wideo przesyłane przez Internet są przetwarzane przez oryginalny silnik firmy Panasonic z procesorem 4K High-Precision.Główne cechy odtwarzacza DMP-UB700
●  Wyświetlanie Ultra HD Blu-ray (4K/HDR)
●  Procesor 4K High-Precision Chroma
●  Funkcja 4K Direct Chroma Up-scaling
●  Wyjście 4K 60 p/50 p
●  Odtwarzanie materiałów 4K z sieci
●  Funkcja Multi Content 4K Up-scaling
●  Odtwarzanie Blu-ray DiscTM Full HD 3D
●  Ustawienia wstępne rodzaju obrazu
  Dźwięk wysokiej jakości
●  TWIN HDMI PURE AV (dwa oddzielne wyjścia)
●  Dźwięk o wysokiej klarowności
●  Czysty dźwięk przez HDMI (technologia HDMI Low Clock Jitter Process)
●  Digital Tube Sound (Cyfrowy dźwięk) z upsamplingiem
●  Odtwarzanie dźwięku o wysokiej rozdzielczości: DSD (2,8 MHz/5,6 MHz), ALAC, FLAC, WAV
●  192 kHz/96 kHz Surround Re-master
  Inteligentne połączenie z siecią
●  Aplikacje internetowe
●  DLNA (klient i odtwarzacz)
●  Dostęp do dysku sieciowego
●  Odtwarzanie z zewnętrznego dysku twardego
●  Możliwość wyświetlania obrazu ze smartfona/tabletu
●  Przeglądarka internetowa
Łatwa obsługa
●  Wbudowana bezprzewodowa LAN
●  Stylowy graficzny interfejs użytkownika
●  Aplikacja Quick Start 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Odtwarzacze Blu-ray
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Ferguson Ariva 153 Combo z DVB-S2/T2/C

Odbiornik HD Combo. Satelitarno-naziemny odbiornik cyfrowy HDTV PVR Ready marki...

265 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 110A biała

Fuba DAA 110A to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

690 zł Więcej...

Antena AX GALAXY Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa AX Galaxy Combo. Zaprojektowana do w obu...

55 zł Więcej...