WD TV ułatwia odtwarzanie własnych materiałów na telewizorze

dodano: 2014-05-29 21:54 | aktualizacja: 2014-05-29 23:27
autor: Jakub Sulisz | źródło: Western Digital

WD TV Firma Western Digital zaprezentowała nowe urządzenie multimedialne z serii WD TV – Personal Edition. Jest to odtwarzacz z Wi-Fi, który obsługuje praktycznie każdy plik multimedialny, zapisany na dyskach USB, magazynowych urządzeniach sieciowych lub jakichkolwiek komputerach podłączonych do sieci domowej.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Konsumenci gromadzą coraz więcej różnorodnych, osobistych materiałów multimedialnych na wielu urządzeniach, w tym na przenośnych dyskach USB, magazynach sieciowych oraz komputerach osobistych - wyjaśnia Jim Welsh, wicedyrektor generalny grup ds. rozwiązań magazynowych marki WD i sprzedaży ogólnoświatowej.
- Ekosystem aplikacji i odtwarzaczy multimedialnych marki WD gwarantuje, że użytkownicy będą mogli wyświetlać swoje materiały na każdym ekranie – od niewielkich wyświetlaczy urządzeń mobilnych po duże ekrany telewizorów. Urządzenia WD TV sprawiają, że rozrywka staje się bardziej osobista, znacznie ułatwiając odtwarzanie swoich filmów, zdjęć i utworów muzycznych.Odtwarzacze WD TV — Personal Edition pozwalają klientom odtwarzać dużą gamę osobistych materiałów multimedialnych, w tym zdjęcia, pliki wideo oraz utwory muzyczne na domowych systemach kina domowego. Urządzenia obsługują wiele różnorodnych formatów plików, w tym MKV, MP4, AVI, WMV, MOV, i wiele innych. Użytkownicy mogą przesyłać pliki z każdego napędu USB podłączonego do sieci, takiego jak urządzenia firmy WD z serii My Passport Ultra i My Book, a także z rozwiązań chmury osobistej i magazynów sieciowych, z serii My Cloud. Odtwarzacze współpracują także z kamerami cyfrowymi oraz każdym komputerem PC lub Mac podłączonym do sieci domowej. 

Nowy WD TV został wyposażony w najnowszy intuicyjny interfejs użytkownika, dzięki któremu użytkownik zyska pełną kontrolę nad swoją rozrywką, otrzymując możliwość spersonalizowania strony głównej ulubionymi aplikacjami, określenia skrótów do folderów z ulubioną zawartością, a także automatycznego uruchamiania preferowanych aplikacji po włączeniu urządzenia. Nowa wersja WD TV obsługuje także protokół Miracast, dzięki czemu można przesyłać obraz ze zgodnych urządzeń na telewizor w rozdzielczości Full HD (1080p). WD TV pozwala również na oglądanie hitów filmowych, ulubionych seriali, przeglądanie wiadomości z Internetu oraz wpisów z serwisów społecznościowych za pomocą szeregu różnorodnych aplikacji, w tym m.in. YouTube, Hulu Plus, VUDU, SlingPlayer, Spotify, Pandora i Facebook.

Aplikacja WD TV Remote usprawnia obsługę odtwarzacza, przekształcając każde urządzenie iPhone, iPod touch, iPad oraz z systemem operacyjnym Android w zaawansowany pilot zdalnego sterowania. Rozbudowany zestaw funkcji aplikacji WD TV Remote znacznie ułatwia poruszanie się po ogromnych zbiorach cyfrowych multimediów i wyświetlanie ich na domowym telewizorze. 


WD TV jest już dostępny w internetowym sklepie wdstore.com. Sugerowana polska cena detaliczna wynosi 379 zł - na półkach sklepowych można się go spodziewać na przełomie czerwca i lipca br. Aplikację WD TV Remote można pobrać za darmo z App StoreTM oraz Google PlayTM.
 
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Odtwarzacze multimedialne
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable Opticum Legacy Twin LNB UNC2

Rewolucja w instalacjach antenowych - konwerter Unicable Legacy 0,1dB marki...

140 zł Więcej...

Antena Funke YagiNX dla MUX 8

Wysokiej jakości telewizyjna antena szerokopasmowa Funke YagiNX. Zaprojektowana w Holandii...

129 zł Więcej...

Osprzęt Vu+ obudowa HDD dla Zero 4K

Dodatkowa obudowa na dysk dla odbiornika Vu+ Zero 4K

180 zł Więcej...