Windows Phone popularniejszy od iOS w 27 krajach

dodano: 2014-01-29 12:59 | aktualizacja: 2014-02-08 23:47
autor: Jakub Sulisz | źródło: Forbes

windows vs ios System Windows Phone staje się coraz bardziej popularniejszy. Według najnowszego raportu Forbes, Nokia przebiła już pod tym względem iPhona aż w 27 krajach w tym, m.in. w Polsce. Moda na system firmy Microsoft zwiększyła się także w Ameryce Środkowej i Południowej, Afryce, a także w części Azji. System iOS traci, ale Apple się tym wcale nie przejmuje.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
iPhone stracił też swoich zwolenników w Meksyku i Kolumbii, Włoszech i Grecji oraz w Indiach i Pakistanie. Również w rodzinnym kraju Nokii - Finlandii Windows Phone wygrywa z iOS-em. Forbes opublikował pełną listę krajów, jednakże w przeważającej większości są to te państwa, których obywateli po prostu nie stać na tak drogi telefon, jakim jest produkt Apple. Przecież powszechnie wiadomo, że do obsługi Windows Phone nie potrzeba 8-rdzeniowych procesorów i 3 GB RAM, dlatego też telefony te są zazwyczaj słabsze, ale też i tańsze, a to jest raczej głównym kryterium przy doborze smartfona.

Jak pisze Forbes, prawie wszystkie telefony z systemem Microsoftu zostały wyprodukowane przez Nokię - aż 93 proc. Ich sprzedaż wzrosła aż o 156 proc. w ciągu ostatniego roku. Oznacza to stosunkowo skromną wspinaczkę telefonów z Windowsem z 3,7 mln sztuk do prawie 6 mln. Jeżeli gigantowi z krzemowej doliny uda się przekonać takie marki, jak HTC do użycia w nich swojego systemu zamiast Androida może to oznaczać jeszcze większy wzrost w tym roku.Apple natomiast utrzymuje się na swoich dwóch głównych rynkach - w USA i w Japonii. Nawet tam Windows Phone zbliża się wielkimi krokami. "Okienka" nadrabiają także zaległości w Unii Europejskiej. Za to notowania iOS-a są w większości płaskie lub spadają w dół. Jednakowoż nie widać, aby Apple się tym strasznie przejęło. Niesamowity zysk z drogich iPhonów w zupełności im wystarcza i nie muszą się przejmować zmniejszeniem sprzedaży w krajach mniej zamożnych.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Windows Phone
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nagrywarka 4K UHD Velocap U3

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

850 zł Więcej...

Stojak gięty balkonowy 30cm uniwersalny

Stojak balkonowy gięty z 2 cybantami

25 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

619 zł Więcej...