SATKurier.pl Forum SATKurier.pl Digi-TV.pl Hollex.pl SAT Krak Instalacje optyczne Karty erotyczne SolarKurier.pl BochniaiSol.pl Prezentacje360.pl

Hiszpańskie, płatne DVB-T bez CANAL+ 2

TV naziemna

autor: Anita Dąbek; dodano: 2011-12-16 10:33; źródło: broadband tv news

Hiszpański CANAL+ wycofał się z obecności w płatnej naziemnej telewizji cyfrowej, oddając swoje miejsce Mediasetowi. Nadawcy twierdzą, iż powodem jest po prostu za mała liczba abonentów. Krok następuje po ponad roku od uruchomienia w naziemnej telewizji cyfrowej stacji CANAL+ 2, która oferuje sport premium, konkurując z Gol TV.


Hiszpańska grupa Prisa uruchomiła CANAL+ 2 w sierpniu 2010 roku, ale nie przyciągnęła wystarczającej liczby abonentów. Według lokalnych raportów, nadawca miał ich zaledwie 1.200. Miesięczna opłata abonamentowa została ustalona na 1 euro.

Kanał zakończy emisję z końcem grudnia 2011 roku, a obecni abonenci nie będą musieli płacić abonamentu za ten miesiąc. Prisa ogłosiła, że obecnie koncentruje się na swojej ofercie premium na satelicie i w kablu. W styczniu 2012 roku Mediaset przejmuje tą pojemność w celu uruchomienia kanału dla mężczyzn Energy.

Tymczasem Gol TV ma już 350.000 abonentów swojej oferty premium w DVB-T, która obejmuje również kanał AXN.

Najczęściej czytane

Sklep hollex.pl

Najczęściej komentowane